Komentari 18

Milan do najuvjerljivije pobjede sezone, Niang zabio prvi gol

3

Nogometaši Torina pobijedili su Bolognu na svojem terenu 2-0. Bellotti je zabio prvi gol u dresu Torina, isto kao i Niang u Milanu. Milan je slavio protiv Sampdorije 4-1

Odigrane su dvije utakmice 14. kola talijanske Serie A. U prvoj današnjoj utakmici Torino je slavio protiv Bologne na svojem Delle Alpiju 2-0, a Milan je uvjerljivo pobijedio Sampdoriju 4-1.

Na prvi pogodak u Torinu moralo se čekati čak do 75. minute kada je Andrea Bellotti, inače drugo najskuplje pojačanje Torina u povijesti (7 i pol milijuna eura), zabio svoj prvi gol za Torino. Potvrdu pobjede osigurao je Vives golom u sudačkoj nadoknadi.

Na San Siru je Milan dočekao Sampdoriu Vincenza Montelle. Bio je ovo prvi susret trenera Milana Siniše Mihajlovića sa svojim bivšim klubom, kojeg je odveo do sedmog mjesta prošle sezone. Nogometaši Milana nametnuli su se i dominirali od početka susreta. Preuzeli su posjed lopte i već u 16. minuti poveli preko Giacoma Bonaventure na sjajnu asistenciju Nianga. Bonaventura je i iznudio penal, nakon što ga je De Silvestri hrvačkim zahvatom srušio u svojem šesnaestercu. Penal je izveo M'Baye Niang i zabio svoj prvi službeni gol za Milan u 37. nastupu. Na poluvrijeme se otišlo s 2-0.

Odmah na otvaranju prvog poluvremena Niang je povisio prednost Milana na 3-0. Milan je nastavio dominirati, a četvrti gol je zabio Luiz Adriano 15 minuta prije kraja. Počasni pogodak za Sampu zabio je trenutno najbolji strijelac Serie A Eder (dijeli prvo mjesto s Higuainom s 10 golova, drugi je naš Nikola Kalinić s devet). Milan se ovom pobjedom popeo na peto mjesto tablice talijanske Serie A, a Siniša Mihajlović ostvario je najveću službenu pobjedu na klupi Milana - i to baš protiv svojeg bivšeg kluba.