Komentari 986

Eduardo nas približio Brazilu: Čudesnih 10 minuta Hrvatske!

17

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Wales 2-1. Gubili smo sve do 77. minute kad je Lovren golčinom poravnao rezultat. Pobjedu nam je donio Eduardo...

Bale i 10 balvana, mogli su se čuti komentari uoči gostovanja Hrvatske kod Walesa u 6. kolu kvalifikacija za SP. No Bale i tih 10 balvana do 77. minute imalo je 1-0. Hrvatski vezni red bio je pospremljen u džep. Napadači su bili sterilni, a obrana nesigurna.

No onda je na scenu stupio Dejan Lovren. Iskupio se za penal koji je Gareth Bale u prvom dijelu pretvorio u 1-0 za Wales. Opalio je Lovren s 30 metara pravu "bombu" za 1-1. Hrvatska je krenula po pobjedu.

Tri minute prije kraja utakmice Eduardo je na svoj način zabio. Majstorski. Kako je samo primio loptu u 16 metara, namjestio je na lijevu nogu i pogodio za 2-1. Hrvatska je u 10 minuta preokrenula utakmicu i slavila 2-1 protiv Walesa na neugodnom gostovanju.

Ali moramo biti objektivni, ovo je bila loša predstava Hrvatske koja je završila na odličan način. Naša reprezentacija kao da zaboravi igrati kad sjedne u avion i preleti La Manche. U 11 utakmica na Otoku imali smo jednu pobjedu. Onu legendarnu 3-2 na Wembleyu 2007. kad smo bacili Engleze u očaj. Šest puta smo remizirali s momčadima s Otoka i četiri puta izgubili.

Blizu poraza bili smo i protiv Walesa, no izvukli smo se. Štimac je ponovno iznenadio sastavom. Tamo su se očekivano našli Dejan Lovren i Sammir koji su zamijenili ozlijeđene Joea Šimunića i Niku Kranjčara. Pomalo je neočekivano priliku dobio Milan Badelj. To je bila loša odluka i Badelj je nakon 45 minuta ostao u svlačionici. Od prve minute igrao je Eduardo umjesto Ivice Olića.

No nije bilo lako. Morali smo juriti rezultat. Štimac se prebacio na Ćirinu taktiku. Zaigrali smo 3-5-2, pa 3-4-3 i na kraju je uspjelo. Lovrenova golčina i Eduardova zlatna ljevica donijeli su nam veliku pobjedu.