Komentari 98

Na oproštaju Fergusona palo deset golova, Chelsea ide u LP

12

Sir Alex Ferguson na Hawthornsu protiv WBA posljednji put je sjedio na klupi Manchester Uniteda. Iako su 'crveni vragovi' vodili čak 5-2, na kraju je završilo 5-5

Odigrano je posljednje 38. kolo Premiershipa nakon kojeg su riješene i posljednje nepoznanice. Kao treći izravno će u Ligu prvaka Chelsea, dok će u kvalifikacije Arsenal. Tottenham ide u Europsku ligu.

Ljepotica na Hawthornsu

Sir Alex Ferguson na Hawthornsu protiv WBA posljednji put je sjedio na klupi Manchester Uniteda. Iako su 'crveni vragovi' vodili čak 5-2, na kraju je završilo bez pobjednika, 5-5.

Već nakon 9. minuta United je vodio 2-0 golom Kagawe i autogolom Olssona. U 30. minuti već je bilo 3-0 za 'vragove'. Zabio je Buttner. Do kraja prvog poluvremena WBA je smanjio na 3-1 golom Morrisona.

U 50. minuti Lukaku je smanjio na 3-2, ali samo tri minute kasnije Robin van Persie zabija za 4-2. U 63. minuti Hernandez je zabio za 5-2.

Da bi Ferguson mogao ostati bez pobjede u posljednjoj utakmici na klupi dalo se naslutiti u 81. minuti, kada je WBA zabio dva gola. Prvo je pogodio Lukaku, a onda i Mulumbu.

Konačnih i gotovo nevjerojatnih 5-5 postavio je Lukaku u 86. minuti.

Chelsea izravno u Ligu prvaka, Arsenal u kvalifikacije

Chelsea je uoči zadnjeg kola držao sve u svojim rukama, trebala im je pobjeda protiv Evertona kako bi izravno izborili plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. Na Stamford Bridgeu iznenađenja nije bilo i 'plavci' su pobijedili 2-1.

Domaćini su poveli golom Mate u 7. minuti, ali samo sedam minuta kasnije Everton je izjednačio preko Naismitha. Pobjedu Chelseaju je u 76. minuti donio Torres.

Arsenal će u kvalifikacije za Ligu prvaka, a do toga su došli pobjedom kod Newcastlea 1-0. Gol odluke zabio je Koscielny u 52. minuti.

Najveći gubitnik zadnjeg kola je Tottenham, koji je ostao bez Lige prvaka. Oni su kao domaćini pobijedili Sunderland 1-0 golom Balea u 89. minuti.

Carragher završio karijeru na Anfieldu

Jamie Carragher odigrao je posljednju utakmicu za Liverpool. Iz igre je uz gromoglasni pljesak Anfielda izašao u 85. minuti.

'Redsi' su pobijedili 1-0 golom Coutinha u 23. minuti.

City izgubio od Norwicha

Manchester City porazom od Norwicha 3-2 oprostio se od svojih navijača. Gosti su poveli golom Pilkingtona u 26. minuti. Rodwell je na asistenciju Džeke izjednačio samo dvije minute kasnije.

Novo vodstvo Norwichu u 55. minuti donio je Holt. Ovo vodstvo trajalo je samo četiri minute, a onda je za izjednačenje zabio Rodwell. Pobjedu Norwichu donio je Howson u 65. minuti.