Komentari 9

Nacional je pobijedio Split na Gripama i osvojio duplu krunu

1

Nakon dramatične završnice šesteraca na Gripama jedan promašaj Mladena Subotića presudio je kako će naslov prvaka Hrvatske u futsalu otići Nacionalu...

Peti put u povijesti Nacional je osvojio naslov prvaka Hrvatske u futsalu. U četvrtoj utakmici finala doigravanja Zagrepčani su svladali Split Tommy na Gripama nakon šesteraca 5-3 (2-2) i došli do treće, odlučujuće pobjede.

Korab Morina zabio je za vodstvo Nacionala u petoj minuti, a u petoj minuti nastavka izjednačio je Slovenac Alen Fetič. Novu prednost nacionalovcima donio je Tihomir Novak tri minute poslije, ali Fetič je drugim golom u 50. minuti još jednom vratio sve na početak, pa su o pobjednicima odlučivali šesterci.

U lutriji penala za Nacional su pogađali Korab Morina, Novak i Mladen Kocić, a za Split Branko Laura. Presudnim se pokazao promašaj Saše Subotića u drugoj seriji, kad je pogodio prečku.

Nacional je tako potvrdio dvostruku krunu te se nakon 2007., 2008., 2010. i 2014. još jednom okitio naslovom najbolje futsalske momčadi u Hrvatskoj.