Komentari 63

Higuaín je srušio Inter za vrh, 'nerazzurri' u 94. gađali stative

3

Gonzalo Higuaín zabio je dva gola i produžio niz utakmica u kojima je bio strijelac na osam u slavlju Napolija nad Interom 2-1. "Nerazzurri" su u finišu gađali stative

Serie A od 14. kola ima novog lidera. To je Napoli koji je preskočio Fiorentinu te Inter svladavši "nerazzurre" na San Paolu 2-1 uz igrača više cijelo drugo poluvrijeme.

Svega 64 sekunde igralo se u Napulju prije nego što se velika većina stadiona veselila. Lopta je od Joséa Callejóna došla do Gonzala Higuaína, a Argentinac je sjajnim udarcem unutar šesnaesterca pogodio prvi kut za vodstvo Napolija.

Upisao se Higuaín u strijelce osmu prvenstvenu utakmicu u nizu, čime je došao na treće mjesto po tom kriteriju iza Alberta Gilardina (devet) i Christiana Vierija (11 uzastopnih utakmica) od 1994.

Napoli je većim dijelom prvog poluvremena bio bolji, a kad je Yuto Nagatomo dobio dva žuta kartona u razmaku od devet minuta krajem prvog poluvremena, voda je još više počela ići na mlin nebeskoplavih.

Higuaín je u 62. minuti iz kontre zabio za 2-0 i Napoli se opustio misleći kako će vrijeme samo proteći. Ali nije, Inter je pokazao zube i s igračem manje smanjio preko Adema Ljajića samo pet minuta poslije.

Inter je u završnici sve karte bacio u napad i samo su ga centimetri dijelili od velikog povratka. Pucao je Brozović, u četvrtoj minuti nadoknade Jovetić i Miranda pogodili su stativu, a domaći nogometaši na kraju su ipak odahnuli.

Ciro De Luca/Reuters/PIXSELL

Ivan Perišić igrao je za "nerazzurre" do 83. minute, a Marcelo Brozović odradio je svih 90 minuta. Na drugoj strani Ivan Strinić utakmicu je promatrao s klupe za pričuvne igrače.

Napoli vodi na vrhu ljestvice Serie A s 31 bodom, Inter je ostao na 30, a Fiorentina ima 29. U sljedećem kolu Napoli gostuje kod Bologne, Inter dočekuje Genou, a Fiorentina Udinese. Zanimljiva utrka za "scudetto" se nastavlja...

Statističke podatke o utakmici i grafički prikaz akcija i golova pogledajte na Goalu.