Komentari 148

Navas obranio penal: Atlético i Real bez pobjednika u Madridu

1

Madridski derbi nije dao pobjednika, Atlético i Real odigrali su 1-1 na Vicente Calderonu. "Colchonerosi" su do remija došli u završnici nakon promašenog penala

Real je vodio protiv Atlética 74 minute, no na kraju ipak bez pobjede odlazi s Vicente Calderona. U madridskom derbiju "kraljevi" i "colchonerosi" odigrali su 1-1 pa je momčad Rafe Beníteza propustila priliku za preuzimanje vodeće pozicije u Primeri.

Karim Benzema u devetoj je minuti glavom pogodio za vodstvo gostiju na asistenciju Danija Carvajala, a nakon što je Keylor Navas obranio penal Antoineu Griezmannu Atlético je u finišu napadao i došao do izjednačenja preko Luciana Vietta poslije Griezmannove asistencije.

Luka Modrić igrao je svih 90 minuta, a Mateo Kovačić ušao je u igru u 76. minuti utakmice koju bijeli nisu mogli bolje otvoriti. Benzema je zabio Janu Oblaku glavom na Calderónu, što nikomu prije njega nije uspjelo.

Imao je Keylor Navas posla 15-ak minuta poslije nakon što je Ramos srušio Tiaga. Kostarikanac je obranio drugi penal u sezoni, ovaj put Griezmannu.

Atlético je u nastavku zaigrao puno bolje i prijetio u napadu, ponajviše u završnici. Jedna lopta ušla je u 83. minuti kad je Luciano Vietto, nakon Griezmannova promašaja, pogodio iz blizine. Mogli su domaćini u finišu i do sva tri boda, ali Navas je skinuo veliku šansu Jacksonu Martínezu. Zanimljivo, Kostarikanac je pola od svih golova koje je primio u Realu (deset) dobio baš od Atlética.

Villarreal je tako sačuvao vodeću poziciju iako je izgubio od Levantea 1-0 s igračem manje. Real zaostaje bod, kao i Celta Vigo te Barcelona, dok je Atlético petoplasirani s tri boda minusa.