Komentari 364

Debakl je potpun: Brazil ostao bez medalje, 'tulipani' brončani

25

Nizozemci su izgubili prijašnjih devet utakmica kojima su završavali mundijale, uključujući i onu protiv Hrvatske '98. Protiv Brazila su napokon prekinuli tu tradiciju

Brazil je u dvije najvažnije utakmice na Svjetskom prvenstvu na domaćem terenu uspio primiti deset golova, pa ne čudi što su igrači Luiza Felipea Scolarija iz Brasilije ispraćeni zvižducima nakon poraza od Nizozemske 3-0.

Nizozemska im je zabila tri gola, a brazilska nada trajala je manje od 120 sekundi. Arjen Robben već u drugoj minuti pobjegao je Thiagu Silvi, koji ga je pokušao zaustaviti povlačenjem za rame.

Sudac Djamel Haimoudi dosudio je penal, iako se čini da je prekršaj bio izvan šesnaesterca, a Robin van Persie svojim četvrtim golom doveo je Nizozemsku u vodstvo u trećoj minuti.

Brazil primio stoti gol

Brazilu je to bio jubilarni 100. primljeni gol na svjetskim prvenstvima, a samo je Danac Martin Jorgensen bio brži od van Persieja, jer je Brazilu zabio u drugoj minuti još 1998. godine u Francuskoj.

Brazilska obrana nije postojala ni u 17. minuti. Dobra nizozemska akcija s desne strane imala je i bezopasno ubacivanje prema van Persieju, ali David Luiz iz nekog razloga to ubacivanje vraća glavom natrag u sredinu, na desetak metara od svojeg gola.

Daley Blind imao je dovoljno vremena da primi loptu lijevom nogom, još jednom je primiri tehniciranjem, pa desnom nogom pošalje u rašlje, dok su ga Luiz Gustavo i Julio Cesar mirno gledali i dopustili mu da se proslavi.

Brazil u posljednje dvije utakmice na 1-10

Konačnih 3-0 postavio je Georginio Wijnaldum u 91. minuti, kad su se Brazilci potpuno otvorili. Robben je započeo akciju, ostavio loptu za Janmaata koji je odmah ubacio s desne strane nisku loptu, a u sredini je Wijnaldum ostao sam i s desetak metara bez poteškoća zabio 14. gol Brazilu na ovom SP-u

Ne treba ni spominjati kako je to novi negativni rekord Brazila na svjetskim prvenstvima, a nijedna reprezentacija nije primila toliko golova u posljednjih 28 godina SP-ova. Belgija je 1986. primila 15 golova.