Komentari 137

Novi Rakitićev trofej: Čudesni Messi i Neymar za duplu krunu

9

Leo Messi odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu postigavši dva gola, Rakitić je igrao 90 minuta, a Barcelona je osvojila Kup kralja svladavši Athletic Bilbao 3-1...

Barcelona i Juventus 6. lipnja borit će se za veliki treble europskog nogometa. Katalonski klub u finalu Kupa kralja na Camp Nouu kao službeni gost svladao je Athletic Bilbao 3-1 i potvrdio dvostruku krunu u premijernoj sezoni Luisa Enriquea na klupi "blaugrane".

Baske je u finalu načeo njihov najbolji igrač Lionel Messi fantastičnom solo-akcijom. Čarobni Argentinac riješio se trojice igrača na desnoj strani, potom još jednog u šesnaestercu prije nego što je zabio u prvi kut za vodstvo Barcelone u 20. minuti. Deseti put ove sezone zabio je Leo najmanje dva gola na jednoj utakmici, više od bilo kojeg drugog igrača u španjolskoj ligi.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu u dresu Barcelone, a u 37. minuti pokrenuo je akciju za drugi gol svoje momčadi. Raketa je na desnoj strani uposlio Luisa Suáreza koji vraća na peterac za Neymara, a Brazilac završava karakterističnu akciju Barcelone za 2-0.

Pitanje osvajača Kupa kralja riješio je Leo Messi 17 minuta prije kraja, kad je iz blizine zakucao loptu u mrežu nakon dodavanja Danija Alvesa. Malu nadu Baskima dao je Iñaki Williams golom glavom deset minuta prije kraja, ali vremena za preokret nije bilo.

Barça je nakon tri godine osvojila Kup kralja, poboljšavši svoj rekord na 27 trofeja pobjednika toga natjecanja. Bilbao nije uspio osvojiti Kup po prvi put nakon 1984. godine; ostaje na 24 naslova te bilježi 13. poraz u finalu.