Komentari 9

Osijek nastavio crnu seriju u Koprivnici: Slavenova "trica"

1

Nakon uvodnog poraza i tri remija u nizu, Slaven se napokon osladio pobjedom protiv Osijeka (3-0), koji za pobjedu u Koprivnici ne zna još od davne 2007. godine

Niti nakon osam godina posta Osijek još uvijek ne zna za pobjedu u Koprivnici. Slaven Belupo svladao je "bijelo-plave" 3-0 u jedinoj nedjeljnoj utakmici petog kola MAXtv Prve lige, čime ga je preskočio na ljestvici i napredovao na peto mjesto u poretku.

Goran Paracki doveo je "farmaceute" u vodstvo deset minuta prije kraja prvog dijela lijepim udarcem glavom nakon kornera Stefana Savića. Osijek je dodatno potonuo početkom nastavka nakon što je Nikola Mandić divljački nasrnuo na Vedrana Purića, pa mu je sudac Fran Jović zasluženo pokazao crveni karton.

Svaku dvojbu oko pobjednika riješio je Tomislav Radotić čudnim autogolom nakon udarca Filipa Ozobića u 69. minuti, a konačan rezultat postavio je Mateas Delić šest minuta prije kraja završivši akciju Brleka i Štigleca.

Osijek je drugim porazom u sezoni skliznuo na šesto mjesto, a u idućem kolu u goste mu stiže Lokomotiva. Slaven Belupo, pak, gostuje kod Intera u Zaprešiću. Posljednju utakmicu ovog kola u ponedjeljak igraju Lokomotiva i Hajduk (20 sati).