Komentari 14

Pao je i Hrvatski dragovoljac: Gorica jesenski prvak 2. HNL

4

Nogometaši Gorice u Sigetu su s minimalnih 1-0 pobijedili Hrvatski dragovoljac i tako osigurali jesenski naslov prvaka Druge HNL. Dragovoljac je sedmi na tablici

Jedna prava akcija, u koprodukciji strijelca Vedrana Jerkovića i asistenta Tomislava Kiša, bila je dovoljna nogometašima Gorice da dođu do devete pobjede i jesenskog naslova u 2. HNL.

- Bilo je puno borbe, nije bilo nimalo lako doći do ove pobjede, ali na kraju smo do nje došli zasluženo - uvjeren je Kiš, s 12 golova prvi strijelac Gorice i drugi strijelac lige ove jeseni.

- Na kraju tablica dobro i izgleda, s obzirom na oscilacije koje smo imali, ali i na naše probleme s travnjakom. Da toga nije bilo, doma bismo ulovili puno više bodova i razlika bi bila puno veća - dodao je Kiš.

Gorica je jedini gol u Sigetu zabila već u 7. minuti, branič Jerković povukao je loptu sa svoje stoperske pozicije, odigrao dupli pas s Kišem i sjajno ljevicom pogodio s vrha šesnaesterca. A to je baš po guštu trenera Gorice Ilije Lončarevića; brzi gol i nakon toga čuvanje rezultata. Iako, sve je moglo biti drukčije da u 13. minuti golman Gorice Miroslav Koprić nije obranio penal napadaču HD-a Matiji Poredskom.

- U prvim minutama, čak i prije nego što je Koprić obranio penal, trebali smo biti puno bolji u završnici akcija, no to je problem koji nam se ponavlja. Kad igramo sigurno, lako dolazimo u zonu šuta, ali teže nego što bi trebali ulazimo u prave šanse. Osim toga, imali smo i mi dva penala koja nisu suđena - rekao je Ilija Lončarević.

Mogli su se na suđenje žaliti i domaći, tražili su i oni dvaput penal, no onaj iz 13. minute ostao je jedini. Hrvatski dragovoljac nekoliko je puta bio blizu izjednačenja, no nije išlo. Ostaje na sedmom mjestu, dok je Gorica nakon serije od 13 utakmica bez poraza zasjela na vrh, s kojega će krenuti u proljeće. Drugi dio prvenstva 27. veljače otvorit će upravo Goričani, domaćim ogledom s Imotskim.