Komentari 71

Pep: Trebalo nam je vremena da se prilagodimo igri Dinama

8

Trebalo nam je neko vrijeme da se prilagodimo Dinamu koji nam je stvorio nekoliko dobrih šansi. Bio je to drugačiji Dinamo nego onaj u Münchenu, rekao je Guardiola

Dinamo je na Maksimiru izgubio od Bayerna 2-0. Njemačka momčad pokazala je silu, a publika na Maksimiru je imala priliku vidjeti brojne zvijezde Bavaraca.

Dinamo je bio ravnopravan protivnik većinu utakmice i imao neke briljantne prilike, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Prijetio je Soudani, Pivarić, Junior Fernandes i Ante Ćorić, ali lopta nije htjela u mrežu Bayerna. Dinamo se, na kraju, raspao u svega dvije i pol minute kada je primio dva gola.

Trener Bayerna Pep Guardiola bio je zadovoljan nakon pobjede u Maksimiru.

- Imao je i Dinamo šanse, ali mi smo svoje iskoristili. Loša vijest za nas je ozljeda Benatije. Čestitke mojoj momčadi na pobjedi. Sretni smo što smo završili ovaj dio Lige prvaka pobjedom - rekao je Guardiola nakon utakmice za HRT.

Guardiola je pomalo bio zapanjen pritiskom i igrom koju je pružio Dinamo u prvih 60 minuta utakmice.

- Trebalo nam je neko vrijeme da se prilagodimo Dinamu koji nam je stvorio nekoliko dobrih šansi. Bio je to drugačiji Dinamo nego onaj u Münchenu - izjavio je Pep, pa se okrenuo bližoj budućnosti u Ligi prvaka:

- Sad čekamo ždrijeb i to je to. Samo želim da mi igrači budu zdravi i da nemamo ozljeda.

Ante Ćorić odigrao je vrlo dobro protiv Bayerna. Nije to moglo promaknuti Guardioli.

- Mlad i talentiran igrač. Znao sam da Dinamo ima tu individualnu kvalitetu, a Ćorića u budućnosti možda vidimo u dresu nekog velikana - rekao je Pep.

Inače, Bayernu je nedostajao samo jedan gol protiv Dinama da izjednače rekord po broju zabijenih golova u grupnoj fazi Lige prvaka (20).