Komentari 59

Perišić asistirao, Wolfsburg u Berlinu do prvog DFB-Pokala

1

Nogometaši Wolfsburga osvojili su prvi naslov pobjednika njemačkog Kupa svladavši Borussiju Dortmund u berlinskom finalu 3-1. Ivan Perišić ubilježio je asistenciju...

Jürgen Klopp nije se uspio na najljepši mogući način rastati s Borussijom Dortmund. Njegov je klub u finalu Njemačkog nogometnog kupa u Berlinu izgubio od Wolfsburga 3-1.

"Vukovi" su došli do povijesnog trofeja DFB-Pokala pred 75.000 ljudi, a Ivan Perišić asistirao je protiv bivšeg kluba.

Pierre-Emerick Aubameyang već u petoj minuti doveo je Borussiju u vodstvo nakon asistencije Shinjija Kagawe.

Wolfsburg je preokrenuo već prije kraja prvog poluvremena; Luiz Gustavo u 22. minuti iz popravnog pokušaja svladao je Langeraka, a preokret je u 33. minuti donio Kevin De Bruyne.

Veliku konfuziju obrane BVB-a iskoristio je Bas Dost postigavši treći i posljednji gol "vukova" u 38. minuti nakon lijepog ubačaja Ivana Perišića.

Hrvatski reprezentativac igrao je do 74. minute kada ga je zamijenio Guilavogui. Perišiću je to sedmi klupski trofej u karijeri i drugi trofej DFB-Pokala. Prije tri godine isto je natjecanje osvojio s Dortmundom.