Komentari 722

Kraj za Dinamo: U Rumunjskoj završio san o prolasku grupe

4

Da se tri dana igralo, a ne 90 minuta, pitanje je bi li Dinamo zabio gol protiv Astre. Rumunjski je klub ostvario svoju prvu pobjedu u grupnoj fazi europskog natjecanja

Dinamo je odigrao još jednu europsku utakmicu za zaborav. Čak i kad se poklopilo da je Celtic izgubio kod kuće 3-1 od Salzburga, hrvatski prvak nije uspio pobijediti Astru u Rumunjskoj, nego je završio svoju međunarodnu avanturu.

Obrana s Taravelom i Šimunovićem nije izgledala dobro od prve minute. Tako se i dogodilo da Sadat Bukari u 12. minuti ostane potpuno sam, s centra se sjuri prema golu Dinama, a nakon što je zaobišao Eduarda, sapleo se i pao preko lopte iako je imao prazan gol ispred sebe.

Slična je situacija bila i u 14. minuti, opet je Bukari između dvojice stopera po sredini gola došao u situaciju jedan na jedan protiv Eduarda. Taj ga je put uspio prebaciti, ali je lopta otišla pored gola. Da je Bukari bio prisebniji, bilo bi 2-0 za Astru već u prvih četvrt sata igre

Wilson opet promašivao

U Dinamovom napadu od prve minute bili su Soudani, Henriquez i Wilson. Wilson je u 23. minuti dobio savršenu loptu, slično kao Bukari na drugoj strani imao je idealnu situaciju, oči u oči s Lungom. Domaći golman lako je obranio taj udarac po sredini gola, a na odbijenu loptu natrčao je Henriquez i pucao pored gola.

Wilson se u svojem stilu ispromašivao s lijeve strane napada, poslao je nekoliko lopti na tribine, a kraj svojeg nastupa dočekao je u 52. minuti. Šteta je već bila napravljena, u 50. je Astra povela

Bukari presudio Dinamu

S desne strane Takayuki Seto imao je dovoljno vremena da ubaci savršenu loptu na peterac. Šimunović i Taravel čuvali su jedan drugug, a ni Bukari više nije mogao promašiti sam s pet metara od gola Eduarda

Osim Wilsona, poslije gola je izašao i Ognjen Vukojević, ušli su Machado i Junior Fernandes, a u 67. minuti Zoran Mamić je pokušao s Čopom umjesto Henriqueza. Nije ni to išlo, Dinamo nije uspio kreirati nijednu ozbiljnu priliku pred domaćim golom.

Ostao je na nuli, san o europskom proljeću odgađa se barem do sljedeće godine.

• Astra - Dinamo 1-0 (Bukari 50')
  • Celtic - Salzburg 1-3 (Johansen 30' - Alan 8', 13', Keita 92')