Komentari 195

Hajduk preokretom slavio kod Zagreba i prošao u polufinale!

5

Momčad Damira Burića je u sadržajnoj utakmici pobijedila Zagreb i plasirala se u polufinale kupa Hrvatske. Zagreb je poveo, a Hajduk preokrenuo u samo 14 minuta

Nogometaši Hajduka pobijedili su Zagreb u Kranjčevićevoj drugi put u samo četiri dana i plasirali se u polufinale Kupa Hrvatske rezultatom 1-2. Strijelci za "bile" su bili Jefferson i Bencun, a za Zagreb je autogol postigao Juranović. Zagreb je od 77. minute igrao s igračem manje pošto je Bernard Matić dobio drugi žuti karton. Inače, najviše osvojenih kupova ima Dinamo (13), a Hajduk je na drugom mjestu sa šest naslova Kupa Hrvatske.

U susret se krenulo dosta otvoreno. Zagreb je prvi zaprijetio već u prvoj minuti, a par minuta nakon Fran Tudor je pucao u blok. Hajduk je bolje otvorio utakmicu, a iako je bilo pogrešaka u dodavanjima i s jedne i s druge strane, Hajduk je u tim trenucima bio bolja momčad.

No onda šok za "bile". Zagrebov Bruno Boban sjajno se sjurio po desnoj strani, ubacio je loptu u kazneni prostor Hajduka, a zbunjeni Josip Juranović šalje loptu u vlastitu mrežu. Kratko su se veselili Zagrebovi nogometaši... Samo šest minuta kasnije, Jefferson sjajno pogađa glavom iz kornera za izjednačenje gostiju, a osam minuta nakon Brazilčeva gola, Bencun na asistenciju Juranovića sjajno pogađa za potpuni preokret Hajduka i vodstvo od 1-2. Prijetilo se s jedne strane na drugu, utakmica je bila u potpunosti otvorena, a na poluvrijeme se otišlo s 1-2 za Hajduk.

Crveni za Matića, baklje na terenu i loša reakcija Maglice

U nastavak se krenulo otvoreno kao i na početku, ali već nakon desetak minuta tempo je pao i krenula je uspavanka. Napadi su se pokretali, išlo se s jedne strane na drugu, ali bez prave prilike. Prvi pravi udarac uputio je Hajduk u 72. minuti kada je Livaković bio spreman na Sušićev udarac. Šest minuta nakon, sve je bilo gotovo za Zagreb. Bernard Matić dobio je drugi žuti karton te je morao ranije u svlačionicu. Utakmica je nakon toga krenula u jednom smjeru, a tri minute nakon isključenja, utakmica je na kratko bila prekinuta zbog zalutalih baklji na travnjaku.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao iako je Hajduk imao par prilika, pogotovo u sudačkoj nadoknadi kad je nakon kontre četiri na jedan Anton Maglica izbio pred golmana, ali se spetljao i Denis Kolinger ga je uspio stići i izbiti mu loptu. S pobjedom 1-2 u Zagrebu Hajduk je postao drugi polufinalist kupa Hrvatske. Prvi polufinalist, Slaven Belupo, slavio je protiv Osijeka nakon izvođenja penala.

Hajduk će u polufinalu Kupa igrati protiv pobjednika susreta Inter - Dinamo, koji je odgođen.