Komentari 43

Origi uništio 'svece': Prvi zabio hat-trick na Saint Mary's-u...

5

Napadač Liverpoola Divock Origi prvi je 'reds' u povijesti koji je zabio hat-trick na stadionu Southamptona. U visokoj pobjedi sudjelovao je i povratnik Daniel Sturridge

Southampton je u sklopu četvrtfinala engleskog Capital One kupa dočekao Liverpool Dejana Lovrena na stadionu Saint Mary. 'Sveci' su dobro krenuli, ali naglo pali i teško stradali 6-1.

Sve je savršeno krenulo za momčad Ronalda Koemana, jednog od najboljih napadačko orijentiranih stopera svih vremena. Napadač Southamptona Sadio Mane, vlasnik najbržeg hat-tricka u povijesti Premier lige, zabio je već u 39. sekundi susreta za veliko slavlje momčadi iz Southamptona. Najbrži gol kupa ove sezone.

No veselje nije predugo trajalo. Već u 25. minuti povratnik na travnjak Daniel Sturridge zabija za izjednačenje, a četiri minute nakon i za vodstvo Liverpoola. Koliko je 'redsima' samo falio Daniel Sturridge... Večeras je startao u prvih jedanaest tek 13. put u zadnjih 15 mjeseci.

Do kraja poluvremena Divock Origi je povećao prednost momčadi iz grada The Beatlesa, a u nastavku je Belgijac zabio još jedan gol. Jordon Ibe je u 73. minuti  povisio na 5-1, a Divock Origi potvrdio je visoku pobjedu 6-1 u 86. minuti svojim trećim golom. Origi je jedini Liverpoolov igrač u povijesti koji je postigao hat-trick na stadionu Saint Mary u Southamptonu. Briljantna predstava momčadi Jurgena Kloppa, koji je, otkad je sjeo na klupu Liverpoola, upisao sedam pobjeda, tri puta remizirao i samo jednom izgubio. Spomenimo da je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao cijeli susret.