Komentari 16

Remi i suze navijača: Bilićev je Bešiktaš kiksao kod Akhisara

1

Bešiktaš je i zabio u sudačkoj nadoknadi, no pomoćni je sudac označio zaleđe. Momčad Slavena Bilića kod Akhisara je odigrala na kraju 1-1 i tako ostala treća

Bešiktaš je u zadnjoj utakmici 31. kola turskog prvenstva na gostovanju kod Akhisara Belediyespora odigrao 1-1 i tako najvjerojatnije ostao bez prilike za osvajanje naslova prvaka. Momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić imala je priliku da pobjedama u posljednja četiri kola osvoji naslov prvaka, no već na prvoj prepreci Bešiktaš je zapeo.

Poveli su domaćini u 14. minuti kada je glavom zabio Akyüz, a iako su gosti nakon toga dosta pritiskali, isti je igrač u zadnjim trenucima prvog poluvremena išao sam na golmana Bešiktaša i imao priliku zabiti za 2-0, no u zadnjim ga je trenucima sustigao obrambeni igrač gostiju i izbio mu loptu.

U drugo su poluvrijeme puno bolje i odlučnije krenuli igrači Bešiktaša, a to im se i isplatilo u 54. minuti kada je nakon kornera s lijeve strane glavom bio precizan Demba Ba. Napadali su gosti do kraja utakmice i tražili sva tri boda, no sve prilike su uspjeli nekako promašiti.

Poništen gol u nadoknadi

U 90. je minuti sam na drugoj stativi ostao Pektemek nakon ubačaja s lijeve strane, ali nespretno je zahvatio loptu pogodio vanjsku stranu mreže nekoliko centimetara od stative. U sudačkoj nadoknadi nakon jedne gužve pred golom domaćina lopta je došla do Tosuna, koji je ušao u 85. minuti, a ovaj ju šalje u mrežu za veliko slavlje gostiju, no pomoćni je sudac podigao zastavicu i označio zaleđe. Radilo se tu zaista o centimetrima jer je napadač Bešiktaša u trenutku upućivanja lopte bio nagnut prema golu i tijelom uistinu bio malo ispred igrača domaćina.

Izborili su gosti i u posljednjoj, petoj, minuti sudačke nadoknade slobodan udarac na 20 metara od gola, no udarac Sose ispod prečke je 'izvadio' golman domaćina Daglaroglu. Odmah nakon toga glavni sudac Yildrim označio je kraj utakmice, a gostujući nogometaši popadali su na travnjak znajući kako je san o naslovu prvaka najvjerojatnije završio. Na dijelu tribina s navijačima Bešiktaša bilo je i suza jer Bilićeva momčad tri kola prije kraja ima 66 bodova na trećem mjestu, bod iza drugoplasiranog Fenerbahčea te četiri iza vodećeg Galatasaraya