Komentari 182

Promašaji Ivana Krstanovića i poništen gol za poraz Rijeke

3

Rijeka je na startu Europske lige u Liegeu poražena od Standarda rezultatom 0-2. Oba gola momčad Matjaža Keka primila je iz prekida, a i poništen je gol Vešovića

Nogometaši Rijeke porazom su otvorili ovosezonsko natjecanje Europske lige. Momčad Matjaža Keka poražena je u Liegeu od Standarda 0-2 te se unatoč dobroj igri iz većeg dijela utakmice bez bodova vraća u Hrvatsku.

Bodrena s petstotinjak navijača na stadionu Maurice Dufrasne Rijeka je dobro otvorila utakmicu iako je Standard prvi zaprijetio i to već u prvom napadu kada je Carcela primo loptu na 15 metara i jako opalio iz okreta, a lopta otišla tik uz stativu.

U devetoj minuti mogla je Rijeka i povesti kada je Krstanović prsima primio ubačaj Jajala s desne strane i pucao iz okreta s nekih 11 metara, no otišlo je to iznad gola

U 28. minuti Louis je opalio s 30 metara, a Vargić nije 'ni mrdnuo' iako je to otišlo samo par centimetara uz stativu. Puno sreće je imao golman Rijeke koji je to samouvjereno pustio.

Krstanović sam pred golmanom

Ključni trenutak utakmice, ili barem jedan od nekoliko takvih, dogodio se u 64. minuti, samo jednu minutu nakon što je iz igre izašao Kramarić, kada je Krstanović izbio sam pred golmana domaćina Kawashimu, ali nije uspio zabiti, već je u trenutku kada mu je malo pobjegla lopta išao zaobići golmana i zakačio ga te pao tražeći penal, no iz svega je izašao samo žuti karton za napadača Rijeke.

Standard je deset minuta kasnije poveo kada je Ciman odlično u padu glavom s prve stative, nakon ubačaja s desne strane, pogodio u suprotni kut

Raspala se tada Rijeka i već u sljedećoj minuti mogla primiti još jedan gol kada je Jonathan Viera pucao iz šesnaesterca, no lopta je ipak nekako zapela u bloku.

U 77. minuti Louis je izbio sam pred Vargića iskosa po desnoj strani, no srećom nije se snašao i Vargić je to uspio izbiti dalje pod svog gola te tako spriječio katastrofu Rijeke.

Poništen gol Vešovića

U 83. minuti Vešović je primio loptu nakon ubačaja s desne strane i pogodio gornji desni kut, ali pomoćni sudac podigao je zastavicu. Burno su reagirali igrači Rijeke koji se nikako nisu slagali s takvom odlukom, a i ponovljena je snimka pokazala kako Vešović nikako nije bio u zaleđu, već Krstanović koji u tom trenutku nije utjecao na igru

Već četiri minute kasnije Vincius je odlično skočio nakon ubačaja s lijeve strane i glavom pogodio u gornji desni kut za povećanje vodstva Standarda i bio je to 'kraj priče' u kišovitom Liegeu. U sudačkoj je nadoknadi Krstanović ponovno pokušao volejem s nekih 11 metara, no i to je otišlo pored stative.

Rijeku su tako ponovno koštali prekidi iz kojeg je primila dva gola, no da je Krstanović pogodio što je morao u 64. minuti, ili da nije poništen gol Vešovića, možda je sve moglo biti i puno drugačije. Rijeka u sljedećem kolu dočekuje Sevillu koja je kod kuće svladala Feyenoord 2-0