Komentari 72

Rijeka preokretom do pobjede, Kramarić još jednom precizan

2

Istra je na poluvremenu imala prednost od 1-0 na Kantridi, no u nastavku je Rijeka stavila stvari na svoje mjesto. Odličan je bio Mato Jajalo s golom i dvije asistencije

Rijeka je pobijedila Istru s 3-1 i zadržala se na četiri boda zaostatka za Dinamom na vrhu ljestvice. S 30 postignutih golova u sezoni igrači Matjaža Keka izjednačili su se s Dinamom, a gotovo polovicu zabio je Andrej Kramarić. Napadač Rijeke došao je do 14. gola u sezoni, kojim je donio devetu pobjedu klubu u HNL-u.

Istra je u prvom poluvremenu iznenadila Kantridu. Dejan Radonjić u 45. minuti navukao je na sebe cijelu obranu Rijeke, pa odlično poslužio Krunu Ivančića na desnoj strani napada. Ivančić nije pucao, nego je poslao loptu prema drugoj stativi, gdje su Riječani zaboravili na Darija Tomića, a ovaj je nekako uspio ugurati loptu u gol za 0-1.

Već u 53. minuti domaći su izjednačili. Mato Jajalo nagrađen je za težak rad u sredini terena jer se njegov snažan udarac odbio od Ivana Grafa i prevario Sašu Drevena na golu Istre za 1-1.

Taj je gol ohrabrio Kekove igrače, koji su još više napadali i tražili pobjedu kojom bi se napunili samopouzdanjem uoči utakmice s Feyenoordom.

Naravno, samopouzdanjem ih je napunio Andrej Kramarić u 71. minuti. Jajalo mu je dobro podvalio loptu, Šime Gregov nije ga mogao pratiti, pa se Kramarić namjestio na lijevu nogu i pogodio rašlje s desetak metara za 2-1. Kramariću je to bio 14. gol sezone, bježi Duji Čopu za šest golova na ljestvici strijelaca.

Do kraja se i Ermin Zec stigao upisati u strijelce. Nakon dva gola u Kupu protiv Lekenika, u 90. minuti je poslije kornera i druge asistencije Jajala postavio konačnih 3-1

Rijeka novi zadatak ima u četvrtak u 19 sati. Na Kantridu stiže nizozemski Feyenoord u trećem kolu Europske lige

Istra je porazom ostala u opasnoj zoni, sa samo dva boda više od fenjeraša Slaven Belupa.