Komentari 34

Roma s igračem manje izvukla remi protiv Juvea na Olimpicu

17

Zadovoljnija remijem 1-1 je svakako 'stara dama' koja je ostala na vrhu ljestvice prvenstva s 58 bodova, dok druga Roma još uvijek zaostaje čak devet bodova...

U velikom derbiju ovogodišnjeg izdanja Serie A nogometaši Juventusa i Rome uzeli su po jedan bod nakon remija 1-1 na Olimpicu u 25. kolu talijanskog prvenstva. Nažalost, prikazani nogomet u prvom poluvremenu nije bio na nivou fantastične atmosfere na stadionu u Rimu. Sve rubrike u statistici praktički su ostale na nuli, i bilo je to, reći će neki, tipično talijansko taktičko nadmudrivanje

Prva prava prilika na utakmici dogodila se u 50. minuti kada je Pereyra prekinuo napad domaćina, gurnuo loptu u prostor Vidalu, a ovaj je s točno 16 metara opalio slabijom, lijevom nogom, ali i promašio za nekoliko centimetara.

Vassilis Torosidis u 62. je minuti dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Vidalu, a dvije minute kasnije Carlos Tevez je prekrasno prebacio zid iz slobodnog udarca s nekih 20 metara za 1-0. Tevezu je to 15. gol ove sezone u Serie A i sada je opet na vrhu ljestvice.

Roma je deset minuta kasnije imala prvu svoju pravu priliku na utakmici. Nakon slobodnog udarca s 35 metara Manolas je bio najviši, naciljao lijevi donji Buffonov kut, ali je Talijan odbio loptu u korner.

Iako zvuči nestvarno, Roma je proigrala tek s igračem manje, a osam minuta kasnije uspjela je i izjednačiti. Florenzi je nabacio iz slobodnog udarca s desne strane, Keita pucao glavom s nekih šest metara, a loptu je Marchisio odbio u mrežu

Povuklo je to domaćine koji su do kraja mogli i do potpunog preokreta, no pokušaji Iturbea i ostalih nisu 'pronašli put do mreže'.

Zadovoljnija remijem je svakako 'stara dama' koja je ostala na vrhu ljestvice s 58 bodova, dok druga Roma još uvijek zaostaje čak devet bodova