Komentari 47

Rooney za pobjedu Engleza u Sloveniji i korak do Charltona

5

Wayne Rooney je nakon niza promašaja na utakmici u Stožicama, samo dvije minute nakon gola Pečnika za 2-2 pogodio u donji lijevi kut za slavlje Engleske 3-2

Engleska nogometna reprezentacija u šestom je kolu kvalifikacija za EP 2016. slavila na gostovanju u slovenskim Stožicama 3-2 te se tako dodatno odvojila na vrhu skupine E s 18 bodova, devet više od Slovenije i Švicarske

Imali su Englezi pred velikim brojem svojih navijača nekoliko vrlo dobrih prilika no Sterling i Rooney nisu bili precizni. Promašaje gostiju iskoristio je zato Milivoje Novaković u 37. minuti kada je nakon sjajnog proigravanja Josipa Iličića izbio sam pred Harta i pospremio loptu u suprotnu 'malu mrežicu'.

Otišli su Slovenci na odmor s prednošću, no nakon 12 minuta igre u nastavku izjednačio je Jack Wilshire koji je s ruba šesnaesterca sjajno 'potegnuo' u gornji lijevi kut za svoj prvi reprezentativni gol u 28. nastupu.

Sjajna dva udarca Wilshirea

U 74. minuti Wilshire je još jednim sjajnim udarcem s 20 metara zabio za vodstvo Engleske, no Slovenci se nisu predavali te je deset minuta kasnije Pečnik nadvisio Cahilla i odlično glavom pogodio za 2-2 i veliko veselje u Stožicama.

Ipak, Wayne Rooney je nakon niza promašaja na utakmici, samo dvije minute nakon gola Pečnika pogodio u donji lijevi kut za pobjedu Engleske. Rooney je tim golom skočio na drugo mjesto vječne liste strijelaca nacionalne vrste s 48 golova te se izjednačio s Garyjem Linekerom i došao na samo gol od legendarnog Sir Bobbyja Charltona. Spomenimo i kako je u toj skupini Estonija s 2-0 pobijedila San Marino

Kraj za Capellovu Rusiju?

Austrija je na Otkrytie Areni u Moskvi svladala Rusiju 1-0 golom Janka u 33. minuti i odvojila se sa 16 bodova iz šest utakmica na čelo skupine G. Rusija na trećem mjestu ima osam bodova manje i bod manje od drugoplasirane Švedske, koja pak ima i utakmicu manje. Ovaj poraz najvjerojatnije znači i kraj nadanja u plasman za reprezentaciju pod vodstvom Fabija Capella. U toj skupini Lihtenštajn i Moldavija su odigrali 1-1, dok je Ukrajina pobijedila Luksemburg s uvjerljivih 3-0 u utakmici skupine C.