Komentari 65

Soudaniju gol i asist: Z. Mamić stigao rekord Ćire i Ivankovića

22

Dinamo je u Kranjčevićevoj slavio 2-1, a to je treneru 'modrih' Zoranu Mamiću 34. utakmica bez poraza čime se izjednačio s Blaževićem i Brankom Ivankovićem...

Dinamo je još jednom uzeo sva tri boda u srazu s Lokomotivom. 'Modri' su u Kranjčevićevoj, u prvoj utakmici 29. kola HNL-a, slavili 2-1, a to je Zoranu Mamiću rekordna 34. utakmica bez poraza čime se izjednačio s Ćirom Blaževićem i Brankom Ivankovićem

Lokosima samo 13 posto posjeda lopte u prvih 45  minuta

Nogometaši Dinama dominirali su od samog početka susreta, no Ante Ćorić je promašio u 11., zatim Ognjen Vukojević glavom u 24. minuti te Machado u 40. minuti iz slobodnog udarca. Igrači Lokomotive i nisu puno pokazali u prvom poluvremenu i imali su nevjerojatnih 13 posto posjeda lopte, no u drugih 45 minuta gledali smo ipak nešto bolji susret.

U 54. minuti Machado je s lijeve strane ubacio odličnu loptu pred gol domaćina, a ona je stigla do Soudanija na drugoj stativi koji s nekih desetak metara bez problema zabija za 1-0 Dinama i svoj prvi gol još od 30. studenog 2014. godine.

Već 12 minuta kasnije Pjaca je dao za Soudanija koji s otprilike istog mjesta odakle je zabio gol, ubacuje u sredinu gdje Angelo Henriquez smireno zabija s ruba peterca za 2-0

Gržan smanjio, ali i propustio zabiti za remi

U tom su trenutku proigrali i domaćini koji su zaredali nekoliko odličnih akcija, a u 77. minuti Ante Rukavina je odlično utrčao u prostor i izbjegao zaleđe na desnoj strani nakon odličnog dodavanja Marića pa lagano ubacio u sredinu odakle Šime Gržan stiže smiriti loptu i lagano zabiti za 1-2.

U zadnjoj su minuti domaćini imali veliku priliku za remi, no Gržan je zakasnio reagirati na ubacivanje Bručića. Spomenimo i kako je utakmica na kratko prekinuta u 70. minuti nakon što je nekoliko baklji, koje su zapalili Bad Blue Boysi, palo na teren. Navijači Dinama u prvom su poluvremenu glasno skandirali protiv Zdravka Mamića te ih je službeni spiker na stadionu u Kranjčevićevoj nekoliko puta 'molio da prestanu'.

Dinamo je na kraju ipak zasluženo slavio, a to pokazuje i omjer udaraca u okvir gola kojih je bilo sedam na prema jedan u korist gostiju. 'Modri' su imali i puno veći posjed lopte, čak 72 posto u odnosu na samo 28 za igrače Lokomotive.