Komentari 737

Novi remi: Mandžo promašio penal pa zabio i skrivio penal

24

Hrvatska je u utakmici šestog kola skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016., na praznom Poljudu zbog Uefine kazne protiv Italije odigrala neodlučeno 1-1

Hrvatska se za Italiju i u osmom međusobnom susretu pokazala kao 'neosvojiva tvrđava'. 'Azzurri' nisu slavili ni večeras na Poljudu, a rezultat je na kraju bio kao i u studenome prošle godine 1-1. Hrvatska je reprezentacija pak na splitskom stadionu nakon 12. utakmice ostala samo na jednoj pobjedi, onoj protiv Gruzije.

Srna izborio penal pa zbog toga nije htio pucati, Buffon obranio Mandži

U jezivoj atmosferi Poljuda koji je bio prazan zbog Uefine kazne, izabranici Nike Kovača odlično su ušli u utakmicu. U šestoj je minuti Darijo Srna stigao na jednu loptu brže od Darmiana. Ovaj ga ruši u šesnaestercu Italije, a engleski sudac Martin Atkinson pokazao je na bijelu točku. Međutim, prizemni udarac Marija Mandžukića odlično je obranio Gianluigi Buffon i propala je tako prilika za rano vodstvo Hrvatske.

Talijani se svađali sa sucima zbog poništenog gola, a mi zabili iz kontre

Samo tri minute kasnije, nakon odlične akcije Talijana zabija El Shaarawy, no pomoćni sudac podigao je zastavicu i tako poništio gol za vodstvo gostiju. Sjurili su se Talijani svađati s pomoćnim sucem, a naši brzo izveli loptu te krenuli u kontru. Darijo Srna je vukao loptu i dao Ivanu Rakitiću koji se izvukao na desnu stranu pa odlično ubacio u sredinu gdje Mandžo zabija za 1-0! 'Poludjeli' su Talijani na Atkinsona, no iz svega je izašao samo žuti za Buffona, koji je bio najžešći u prigovorima.

Dvije sjajne kontre ostale neiskorištene

U 18. minuti ponovno sjajna kontra naših. Perišić je dugo vukao po lijevoj strani pa ubacio u sredinu gdje je lopta centimetar pobjegla Ivici Oliću. Probao je Srna spasiti, no izbacili su to nekako Talijani. Već šest minuta nakon toga nova sjajna prilika za Hrvatsku. Mandžo je sada povukao još jednu kontru i dao u sredinu za Kovačića, no njegov udarac je bio izvan ravnoteže i slabašan pa je uspio to na kraju blokirati De Silvestri, koji se pri tom bloku i ozlijedio pa je morao napustiti travnjak.

Imali su naši sjajnih pola sata, a onda neobjašnjivo pali. U 32. minuti Talijani su odigrali odličnu kontru, ali udarac El Shaarawyja odlično je obranio Danijel Subašić i spasio nas izjednačenja.

Mandžo igrao ruko, Candreva zabio 'panenkom'

Međutim, samo tri minute kasnije Mandžukić je u jednom skoku nakon slobodnog udarca i ubacivanja Pirla nespretno igrao rukom u svom šesnaestercu, a Atkinson je odmah pokazao na bijelu točku. Candreva je fantastično izveo 'panenku' i zabio za 1-1 na Poljudu. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Candreva je na trenutak pobjegao Pranjiću i Schildenfeldu, opasno pucao, ali ponovno je sjajan bio Subašić te spasio naš gol.

U drugo je poluvrijeme Niko Kovač krenuo s Rebićem umjesto Olića, no nije se iskazao robusni krilni napadač koji je u nekoliko navrata imao priliku za dobar prodor, ali je zakazao. U 50. minuti Kovačić je odlično 'izbacio' Rebića na desnoj strani, a ovaj odmah pokušao ubaciti u sredinu za Perišića, no uspio je to nekako dohvatiti Sirigu, koji je na poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Buffona. Opasno je bilo i Mandžo se na kratko ljutio na Rebića što nije još malo povukao i pričekao ostale.

Sjajni Subašić spasio nas od poraza

Nastavilo se nakon toga nekako oprezno igranje s jedne i druge strane i uglavnom se čekala prilika za kontru koja bi donijela pobjedu. Imali su naši nekoliko pokušaja, no najveću su zapravo priliku imali gosti koji su u 70. minuti mogli do sva tri boda. Candreva je mučio Pranjića na našoj lijevoj strani, probio i odlično ubacio u sredinu odakle El Shaarawy dobro puca, ali još jednom je odličan bio Danijel Subašić

U sudačkoj nadoknadi Darijo Srna je dobio drugi žuti karton, no s igračem manje izabranici Nike Kovača uspjeli su zadržati remi koji nas je ostavio u praktički istoj situaciji kao i prije utakmice. Blizu smo odlaska na Europsko prvenstvo, ali još je četiri kola do kraja kvalifikacija i trebat će biti pravi i na teškim gostovanjima koja nam slijede.

Spomenimo i kako je Bugarska slavila 1-0 na gostovanju kod Malte, dok je Azerbajdžan Roberta Prosinečkog odigrao 0-0 kod Norveške