Komentari 856

Hajduk je razočarao prepuni Poljud: Slovan slavio i u Splitu

27

Nogometaši Hajduka na svom su Poljudu pred preko 30.000 gledatelja u uzvratnoj utakmici play-offa ovosezonskog izdanja Europske lige poraženi 0-1 od Slovana

Iako je sve bilo spremno za veliku feštu u Splitu, Hajduk je razočarao na prepunom Poljudu. Češki Slovan iz Libereca je nakon 1-0 na svom terenu istim rezultatom slavio i na Poljudu te tako potpuno zasluženo izborio igranje po skupinama Europske lige. 'Bili' su pak ponovno zapeli na posljednjoj prepreci i sada im preostaje samo da se okrenu prema HNL-u i utakmicama Kupa.

Hajdukova mladost 'izgorila' u fantastičnoj atmosferi

Torcida je često radila fantastičnu atmosferu na Poljudu, a ona se ponovila i ovaj put, no čini se kako je bila i teret mladim igračima Hajduka koji su 'izgorili' u velikoj želji.

Šok u 23. minuti

Od samog početka igrači Hajduka stajali su dosta nepovezano na terenu, a gosti su često dolazili kontrama pred njihov gol. Nakon nekoliko dobrih obrana, u 23. minuti Šural zabija za 1-0 Slovana. Ponovno je bila gužva pred golom Hajduka. Prvo je Shala pucao, a Milović klizećim startom blokirao, no onda je odbijena lopta došla do neometanog Šurala koji s 12 metara 'zakucava' za vodstvo gostiju i šok na prepunom stadionu.

Pokušavali su 'bili' preko desne strane, no Tudor nije nalazio prava rješenja za proboj ili kvalitetan centaršut. Ohandza se morao često vraćati po loptu i nije bilo prave oštrice u napadu Hajduka.

Burić izvadio Balića već u 34. minuti

Svakako je upečatljiv bio i potez trenera Hajduka Damira Burića koji je već u 34. minuti iz igre izvadio Andriju Balića te uveo Elvira Malokua

U drugom poluvremenu 'bili' su krenuli nešto agresivnije i otvorenije, no ponovno bez konkretnih prilika

Sudac nije svirao čisti penal za 'bile'

Najkontroverzniji trenutak dogodio se u 64. minuti kada je Nikola Vlašić pucao s nekih 12 metara, a lopta je udarila u ruku jednog od stopera Slovana. Portugalski sudac Artur Dias ostao je 'nijem' iako se takve situacije u preko 90 posto slučajeva sviraju kao penal

Do kraja susreta nogometaši Hajduka očajnički su pokušavali udarcima iz daljine, no rezultat se nije mijenjao. Roguljić je u 89. minuti odlično probio kroz sredinu i opalio s 18 metara, a Hovorka je samo malo dodirnuo loptu koja nakon toga od prečke odlazi u korner. Bio je to posljednji Hajdukov pokušaj za barem remi u današnjoj utakmici, no niti to nije ušlo.

Hajduk dva udarca u okvir, Slovan samo jedan...

Imao je Hajduk 14 udaraca prema golu Slovana, no samo su dva išla u okvir gola. Gosti su pak samo jednom pucali u okvir gola i nažalost taj jedan udarac ušao je u mrežu.

Iako je Hajduk razočarao najlošijom svojom predstavom u najbitnijoj utakmici sezone, Torcida je igrače ispratila pljeskom i pjesmom. Slovan je, priznajmo, ipak bio bolji...