Komentari 52

Tin Jedvaj zabio je autogol pa prvijenac u pobjedi 'apotekara'

1

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj glavno je lice 2. bundesligaške pobjede Bayera 4-2 protiv Herthe u Leverkusenu. Zabio je autogol pa se iskupio prvijencem za klub

Tin Jedvaj zabio je dva gola u utakmici Bayera i Herthe u drugom kolu Bundeslige. Jedan je bio u mreži njegova kluba, jedan u protivničkoj. 'Apotekari' su na svom stadionu dobili Berlinčane 4-2.

Izgledalo je kao da će mladi hrvatski obrambeni igrač imati loš dan nakon što je u 24. minuti skrenuo ubacivanje s desnog boka u svoju mrežu. Suigrači su ga ohrabrili, bilo je to nespretno uklizavanje.

Tin se iskupio nakon samo pet minuta drugog poluvremena. I to kako. S pozicije desnog beka ušuljao se u šesnaesterac Herthe, primio dubinsku loptu Castra i kao vrhunski napadač provukao je ispod gostujućeg golmana za izjednačenje.

Bio mu je to prvi "pravi" gol za 'apotekare', a tek drugi u seniorskoj klupskoj karijeri nakon gola Cibaliji u travnju prošle godine za Dinamo. Izašao je u 65. minuti.

Hertha je vratila vodstvo preko Schiebera u 60. minuti, ali je Bayer u završnici preko Spahića, Brandta i Bellarabija ipak uzeo sva tri boda i zasjeo na čelo ljestvice s gol-razlikom 6-2 i šest bodova na kontu, barem privremeno.

"Hrvatski" SV loše se proveo protiv novog člana elite Paderborna. Izgubio je čak 3-0, a drugi gol zabio je Hrvat s njemačkom putovnicom Mario Vrančić. Na drugoj strani hrvatski defenzivni dvojac Badelj - Iličević odigrao je svih 90 minuta.