Komentari 34

Tomasov zabio dva: Rijeka s igračem manje svladala Split

8

Momčad Matjaža Keka svladala je Split 2-0 te se bodovno izjednačila s njim na drugom mjestu. Split je nakon 5 kola bez poraza, izgubio u zadnja dva nastupa

Nogometaši Rijeke u sedmom su kolu HNL-a stigli i do svoje druge pobjede. Na Parku mladeži je momčad Matjaža Keka svladala Split 2-0 te se tako bodovno izjednačila s njim na drugom mjestu na ljestvici. Igrači Zorana Vulića su pak nakon pet kola bez poraza, u zadnja dva nastupa izgubili od Dinama i Rijeke.

Odličan udarac Tomasova

Mršić je u petoj minuti mogao glavom nakon kornera dovesti Split u vodstvo, no njegov udarac s pet metara otišao je pored gola. Samo dvije minute kasnije Marin Tomasov na drugoj strani odlično puca s 25 metara i od stative pogađa u mrežu za vodstvo gostiju.

Prijetila je Rijeka do kraja prvog poluvremena, no rezultat se nije mijenjao. U 51. prvo je Tomasov spustio loptu glavom za natrčalog Tomečaka koji je iskosa s lijeve strane pucao, no Zagorac je odbio u korner. Odmah nakon kornera Samardžić je pucao glavom, no Zagorac je još jednom obranio.

Crveni za Leškovića

U 58. minuti Mršić je proigrao Bagarića kojeg je na 20 metara od svog gola srušio Lešković. Sudac Tihomir Pejin pokazao je riječkom stoperu crveni karton jer je Bagarić bio u situaciji da se sam sjuri prema Vargiću.

Međutim, niti igrač manje nije omeo danas vrlo dobru Rijeku koja je u 84. minuti drugim golom Tomasova i potvrdila pobjedu. Radošević je dugom loptom pronašao Tomasova koji se sjurio prema Zagorcu i matirao ga za tri boda.