Komentari 18

U reprizi finala Mundijala '98. Brazil slavio protiv Francuske

11

Brazil ne gubi pod Dungom. U prijateljskoj utakmici na Stade de Franceu Brazilci su pobijedili Francusku s 3-1 u reprizi finala Mundijala odigranog prije 17 godina...

Francuska i Brazil reprizirali su finale Svjetskog prvenstva 1998. godine. U prijateljskoj utakmici na Stade de Franceu pred 80.000 navijača Brazil je pobijedio 3-1. Bio je to dvoboj dvojice nekadašnjih kapetana, danas izbornika Didiera Deschampsa i Carlosa Dunge, glavnih aktera u spomenutom finalu prije 17 godina.

A Brazil s Dungom ne gubi. Ovo je bila sedma uzastopna pobjeda Selecaa pod vodstvom nekadašnjeg kapetana Carlosa Dunge, koji je preuzeo momčad nakon SP-a u Brazilu, i tek drugi primljeni gol. Austrija im je zabila krajem 2014.

Youtube

Prvi dio utakmice obilježili su igrači Reala i Barcelone. Prvo je Benzemi čudesno obranio brazilski golman Jefferson. Potom je u 20. minuti Neymar išao jedan na jedan, ali Mandanda je sjajno reagirao. Francuska je povela minutu nakon toga. Drugi Realov igrač u momčadi "tricolora", Raphael Varane, bio je najviši u skoku nakon kornera...

REUTERS/PIXSELL

Pred kraj prvog dijela Oscar je zabio za izjednačenje. Chelseajev veznjak lijepo je kombinirao s Firminhom i zabio kraj nemoćnog francuskog golmana za izjednačenje.

Neymar u drugom dijelu stupa na scenu. Na dodavanje Wiliana napadač Barcelone silovito puca s lijeve strane. Golman Francuske nije imao šanse. Zabio je Neymar slabijom, lijevom nogom. Luiz Gustavo je u 69. minuti povisio na 3-1. Tu je bio kraj za Francusku. Zabili su Brazilci onako kako su primili prvi gol. Gustavo je bio sam nakon kornera i mirno je glavom zabio za povećanje vodstva i konačnih 3-1.