Komentari 9

Valencia došla na vrh Primere, Udinese prati Juventus i Romu

1

Valencia se pobjedom 3-0 protiv Cordobe izjednačila s Barcelonom, a 13 bodova ima još i Sevilla uz lošiju gol-razliku. U Italiji je Udinese na trećem mjestu ljestvice

Golovima Paca Alcacera u 22. minuti, Josea Gaye u 27. i Sofianea Feghoulija u 73. Valencia je došla do pobjede 3-0 protiv Cordobe. S 13 osvojenih bodova u pet kola momčad Nuna Espirita Santa izjednačila se s Barcelonom i Sevillom, uz gol-razliku +11, koliko ima i Barca, dok je Sevilla na +6.

Espanyol je ostvario prvu pobjedu sezone, s 2-0 protiv Getafea, golovima Sergija Garcije (65. minuta) i Christiana Stuanija (82.). Jorge Sammir ušao je u igru za poraženi sastav u 64. minuti.

U Italiji Udinese radi odličan posao. Cyril Thereau zabio je jedini gol na utakmici u 26. minuti gostovanja kod Lazija u Rimu (0-1), što je bilo sasvim dovoljno da momčad Andree Stamaccionija s ukupno četiri gola u četiri kola dođe do trećeg mjesta na ljestvici. Juventus i Roma imaju po 12 bodova, Udinese je na devet. Igor Bubnjić ostao je na klupi u ovoj pobjedi.

U Francuskoj su Saint-Etienne i Bordeaux s 1-1 uzeli po bod i preskočili PSG na ljestvici. Vodeći Olympique Marseille skupio je 16 bodova, Saint-Etienne i Bordeax nakon golova Rickyja van Wolfswinkela (31.) i Tiaga Ilorija (39.) imaju po 14, a PSG je na 13.