Komentari 6

Zagreb je ispustio 2-0 vodstvo, Splitu pet crvena u Koprivnici!

6

Karlovac je dočekao Zagreb u utakmici koja je završila 3-3. Zagreb je imao 2-0 nakon 27 minuta, no Karlovac se nije predavao. Izjednačili su pet minuta prije kraja

U četiri utakmice 17. kola Prve HNL gosti su osvojili samo dva boda. Po bod Zagreb u Karlovcu i Rijeka u Zagrebu.

Pravi spektakl priredili su nogometaši Karlovca i Zagreba na stadionu Branka Čavlovića Čavleka. Pjesnici, ohrabreni izbacivanjem Hajduka iz Kupa, poveli su u 6. minuti preko Mitrovića, a već u 27. bilo je 2:0. Gol je zabio Pavlović. Nadu Karlovčanima vraća Štefančić u 53. Kad je Medić zabio u 74. za goste, činilo se da je susret riješen. No, onda je domaća momčad golovima Sopčića (79.) i Barišića (85.) izjednačila i osvojila bod.

Protiv oslabljene i "šarene" momčadi Šibenika koja je stigla u grad baroka, Varaždinci (jednako tako šarenoga sastava) upisali su drugu pobjedu u ovoj sezoni, pobijedivši 2:1.  Nije se činilo da će Varaždin do bodova, nakon što je domaće navijače već u drugoj minuti šokirao Jakolić zabivši za 1:0. U drugom dijelu domaći se bude. Prvo je Varaždinu poništen gol (Vugrinec), da bi Vugrinec zatim bio točan s 11 metara te iz kaznenog udarca poravnao na 1:1 u 59. minuti.

Bio je to njegov 124. gol u povijesti HNL-a i treba mu još tri da prestigne Igora Cvitanovića. Pobjedu Varaždincima donio je Sačer u 85., koji je ušao tek koju minutu ranije.

Do boda je došla i Rijeka u Zagrebu, odigravši 1:1 s Lučkom. Goste je u vodstvo doveo Mance u 28. minuti, a izjednačio je Novak u 63.

Vatreno je bilo u Koprivnici, a cijelu je utakmicu odredilo isključenje Ante Vitaića već u 4. minuti! Nakon toga je isključen i trener crvenih Tonči Bašić, a terensku nadmoć u vodstvo je u 24. pretvorio Bušić. Za 2:0 zabio je Mujanović u 60., a da je Split potpuno izgubio živce pokazalo je i isključenje Ivice Križanca u 65. minuti.

HNL, 17. kolo:

Varaždin - Šibenik 2-1 (Vugrinec 61p, Sačer 85 / Jakoliš 2)

Karlovac - Zagreb 3-3 (Štefančić 53, Sopčić 79, Barišić 85 / Mitrović 6, Pavlović 27, Medić 74)

Lučko - Rijeka 1-1 (Novak 63 / Mance 28)

Slaven Belupo - Split 2-0 (Bušić 24, Mujanović 59)