Komentari 12

Zagrebaši do sva tri boda na Parku mladeži: Vulić isključen

6

Uoči finala Hrvatskog nogometnog kupa protiv Dinama u srijedu, momčad Splita poražena ja u 34. kolu HNL-a na svom terenu od momčadi Zagreba rezultatom 1-2

Nogometaši Zagreba svladali su Split na Parku mladeži 2-1 te se tako ponovno približili Lokomotivi na dva boda zaostatka i ostali u borbi za Europsku ligu. Splitu je to četvrti poraz u nizu i ostaje im jedino velika nada da u srijedu eventualnom pobjedom nad Dinamom u finalu Hrvatskog nogometnog kupa izbore put u Europu.

Momčad Zorana Vulića povela je u sedmoj minuti. Marko Rog je nakon lijepog driblinga izbio sam pred Dominika Livakovića i zabio svoj šesti gol u prvenstvu te osmi u svim natjecanjima.

Nastavili su domaćini napadati i imali dobre prilike preko Cikalleshija i Bagarića, no tri minute prije kraja prvog poluvremena gosti su izjednačili. Slobodni udarac Gabrijela Bobana završio je na prečki, a odbijenu loptu u mrežu je uspio pospremiti Lovro Medić. Na kraju poluvremena trener Splita Zoran Vulić prigovarao je sucu te ga je ovaj isključio s terena.

Zagreb je u 55. minuti uspio povesti, a strijelac je ovaj put bio Boban nakon velike pogreške Danijela Zagorca kojem je lopta praktički ispala iz ruku. Mogli su gosti do kraja susreta i do uvjerljivije pobjede, no neprecizni su bili Boban i Stepčić