Obavijesti

News

Komentari 49

Vrdoljak: Vlada mora zadržati upravljačka prava nad Inom

24sata placeholder

Neto dobit Ina Grupe u prošloj godini bez jednokratnih stavki iznosila je 953 milijuna kuna, što je 49 posto manje nego 2012. Ministar je rekao da u Vladi nisu zadovoljni

Ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak izjavio je u petak kako država kao suvlasnik Ine nikako nije zadovoljna njenim prošlogodišnjim rezultatima. Dodao je kako ti rezultati pokazuju zašto država, kao vlasnik 44 posto Ine, mora imati upravljačka prava koja omogućuju utjecaj i na odluke gdje i koliko ulagati i što će se otpisivati, piše HRT.

Neto dobit Ina Grupe u prošloj godini bez jednokratnih stavki iznosila je 953 milijuna kuna, što je 49 posto manje nego 2012No pod utjecajem izvanrednih stavki i amortizacije u Siriji, odnosno jednokratnih stavki u iznosu od 2,4 milijarde kuna, Ina je u prošloj godini iskazala gubitak pripisiv vlasniku kapitala u iznosu od 1,5 milijardi kuna, podaci su iz financijskog izvješća koje je objavila Ina. 

Usporedbe radi, 2012. neto dobit Grupe bila je 681 milijun kuna.

- Kada je MOL kupovao Inu bili su se obvezali ulagati u rafinerije, a danas umjesto toga imamo smanjenje njihove vrijednosti. Činjenica da je prošlogodišnji plus otpisima pretvoren u minus i činjenica da s rafinerijama nije napravljeno ono što je obećano, dodatni su razlozi da ustrajemo na vraćanju upravljačkih prava državi kao suvlasniku Ine -  ističe Vrdoljak.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+

Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Komentari 49
STRAVA U SPLITU Muškarcu (34) slomili lubanju, borili su mu se za život. Policija uhitila mladića
Nemile scene na turniru

STRAVA U SPLITU Muškarcu (34) slomili lubanju, borili su mu se za život. Policija uhitila mladića

Odveden je u bolnicu gdje je zadržan zbog težine zadobivenih ozljeda. Jedan mladić (24) je uhićen. U tijeku je kriminalističko istraživanje...
DRAMA U ZAGREBU Lokomotiva iskočila iz tračnica i udarila u jumbo plakat: 'Umalo tragedija'
VIDEO

DRAMA U ZAGREBU Lokomotiva iskočila iz tračnica i udarila u jumbo plakat: 'Umalo tragedija'

Kako su nam potvrdili iz zagrebačke policije, oko 9.30 sati dobili su dojavu da je manevarska lokomotiva iskočila iz tračnica dok se kretala iz smjera zapada u smjeru istoka...