Komentari 259

Igor Karačić pobijedio je brata Ivana, Hrvatska razbila BiH...

11

Hrvatska je bez previše znoja nastavila pobjednički niz na Svjetskom prvenstvu. Protiv Bosne i Hercegovine završilo je 28-21, Igor Karačić zabio je šest golova...

Slavko Goluža dobio je sve što je htio. Osim Marka Kopljara, koji je odradio dvije minute kad je Luka Stepančić bio isključen, svi ostali iz udarne postave utakmicu su mogli promatrati i u civilu. Problem je virozni Igor Vori, koji je ostao u krevetu, ali Duvnjak, Bičanić, Čupić, Štrlek i Alilović dočekat će osminu finala protiv Brazila potpuno odmoreni.

Bez nositelja igre, protiv Bosne i Hercegovine cijeli su susret u napadu odradili Igor Karačić, Luka Stepančić, Ivan Slišković, Ivan Ninčević, Zlatko Horvat te Željko Musa i Ilija Brozović na pivotu. Karačić je savršeno organizirao napade, dijelio je asistencije i lijevo i desno, a već do poluvremena prikupio je pet golova za vodstvo Hrvatske 17-8.

Vrijedi istaknuti i savršenu obranu, koju je s gola predvodio Filip Ivić. Jedan od najboljih poteza utakmice imao je krajem prvog poluvremena, kad je skinuo zicer protivniku, pa poslao dugo dodavanje preko cijelog terena, ravno u ruke Horvata kojem nije bilo teško pogoditi i zapljeskati mladom golmanu.

Nakon devet golova razlike na poluvremenu, intenzitet je ponešto pao u drugom poluvremenu, no reprezentacija Bosne i Hercegovine nije mogla doći blizu. Slišković je gurao razliku i na 11 golova, do kraja je pala na konačnih 28-21

Igor Karačić završio je sa šest golova, Horvat i Slišković imali su po pet, a vrlo dobro su igrali Ninčević i Stepančić, koji su zabili po četiri gola. Ilija Brozović i u manjoj je minutaži stigao zabiti tri gola, a Željko Musa pogodio je jednom. Muhamed Toromanović zabio je sedam, a Josip Perić šest za poražene.

Hrvatska i Španjolska tako su jedine reprezentacije koje se mogu pohvaliti da su grupnu fazu završile s maksimalnih pet pobjeda. Naši u nedjelju u osmini finala igraju protiv Brazila.