Komentari 32

Ćavar: Štrlek je vrhunsko krilo, a siguran sam da će biti i bolji

3

Manuel Štrlek je najbolji naš strijelac na Europskom prvenstvu, a za sjajna 22 gola trebala su mu samo 24 pokušaja. A tko je bolji da to komentira nego legenda Pako

Manuel Štrlek izrastao je u vrhunsko krilo. Fantastičan je realizator, ima strašno visok postotak udaraca i dovoljan mu je jako mali kut da zabije gol.

Tako o našem najboljem strijelcu na Euru priča najbolje hrvatsko lijevo krilo u povijesti - Patrik Ćavar. No ono čime Manuel (27) oduševljava na ovom prvenstvu jest postotak udaraca. Ponajboljem hrvatskom rukometašu za 22 gola u četiri utakmice trebala su samo 24 udarca i s 92 posto najsigurniji je strijelac EP-a.

- Manuel ima konstantu, a agresivna hrvatska obrana iz koje se rađaju polukontre i kontre ide mu na ruku. Jako je brz i kad iza njega stoji kvalitetna obrana, on dolazi do izražaja - kaže Pako te dodaje jedan segment u kojem bi Štrlek ipak mogao napredovati:

- Malo mu nedostaje igra jedan na jedan, no mislim da je to samo pitanje navike. On je još dovoljno mlad i siguran sam da na tom planu još može napredovati do kraja karijere.

Tek će nam Francuzi biti pravi test

U posljednje dvije utakmice s Islandom i Makedonijom Hrvatska je odigrala fantastično te je nesiguran početak Eura sad daleko iza Babićevih igrača.

- Ha, mislim da su i Islanđani i Makedonci ipak preslabi da bismo samo tako procjenjivali. Francuzi će danas biti pravi test ove reprezentacije, a znamo da Thierry Omeyer i društvo upravo protiv nas igraju najbolje - zaključio je Ćavar.