Komentari 232

'Kaubojima' 'balkanski derbi', prvo mjesto i dan odmora više

16

Hrvatski rukometaši svladali su Makedoniju 29-26 te tako osigurali prvo mjesto u skupini, lakšeg protivnika u daljnjem natjecanju, ali i jedan dan više za odmor...

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja svoj odlični niz na Svjetskom prvenstvu u Kataru. U četvrtoj utakmici 'kauboji' su protiv Makedonije ostvarili i četvrtu pobjedu. Izabranici Slavka Goluže slavili su 29-26 (15-14) te tako osigurali prvo mjesto u skupini, lakšeg protivnika u daljnjem natjecanju, ali i jedan dan više odmora nakon natjecanja po skupinama.

'Kauboji' su u 'balkanski derbi', kako ga je Slavko Goluža nazvao, krenuli loše. Bezidejno i sporo u napadu, i prilično statično u obrani, bez prave bočne pokretljivosti, što su izabranici Ivice Obrvana znali iskoristiti te u 14. minuti golom Stoilova s crte od šest metara poveli 9-5. Goluža tada zove minutu odmora nakon koje se na parket vraća 'neka druga Hrvatska'. U nešto više od tri minute zabili smo četiri gola i izjednačili, a dvije minute prije kraja poluvremena i poveli te na odmor odnijeli gol prednosti.

Prvih par minuta drugog poluvremena ponovno smo bili nervozni, a tek u 35. minuti susreta Domagoj Duvnjak zabio je svoj prvi gol. I to u pravom trenutku, kada smo imali igrača manje

Alilović nadmudrio Lazarova

U 41. minuti odigrali smo 'cepelin' za plus tri, no Ristovski je to obranio. Međutim, Makedonci gube loptu na drugoj strani, a Bičanić zabija za plus tri. Već šest minuta kasnije Štrlek je ukrao jednu odbijenu loptu za plus pet, a do kraja utakmice Mirko Alilović je 'zaključao vrata' i na kraju ostvario 13 obrana, od kojih na nekoliko vrlo jakih udaraca Kirila Lazarova. Nije se proslavio najbolji dosadašnji strijelac turnira kojeg je zatvorila naša sjajna obrana. Do kraja susreta rutinski je sačuvana prednost za novu veliku pobjedu. i najvjerojatnije Brazil, nakon što za dva dana 'odradimo' i rezultatski nebitnu utakmicu protiv BiH

Hrvatsku je ponovno predvodio Ivan Čupić koji je zabio devet golova, Domagoj Duvnjak je od 35. do 60. minute zabio pet golova, a danas jako dobri Damir Bičanić dodao je četiri gola. Kod Makedonije je očekivano najefikasniji bio Kiril Lazarov koji je zabio sedam golova, od čega tri iz sedmerca