Komentari 190

Duvnjak: Je li ovo neuspjeh? Ne znam, moramo prespavati

2

Hrvatska je katastrofalnom igrom i porazom od Poljske ispala iz borbe za medalje na Svjetskom prvenstvu. Poljaci su pobijedili 24-22 i u polufinalu će igrati s Katarom

Što je presudilo? Mislim da to što smo promašili par zicera u drugom poluvremenu, no i Szmal je odlično branio. Na kraju su oni imali više sreće i zasluženo su pobijedili, rekao je Slavko Goluža za RTL nakon poraza od Poljske 24-22 u četvrtfinalu SP-a u Kataru.

Svjestan je i izbornik da Hrvatska nije bila dobra na ovom Svjetskom prvenstvu.

- U drugom poluvremenu smo stali kada nismo trebali, nismo trčali kako treba i onda smo primili par lakih golova. Jednostavno smo previše zicera promašili.

U ždrijebu se Hrvatskoj otvarala odlična prilika jer u drugom četvrtfinalu Katar je pobijedio Njemačku i za finale bi se borili s domaćinom.

- Dobar ždrijeb? Što to znači kad je sedma utakmica u nizu? Što je tu je, imamo za čime žaliti, no sada se moramo okrenuti prema borbi za peto mjesto.

Goluža zna da je utakmicu izgubio kada smo s dva igrača više primili gol i dobili dvije minute isključenja.

- Da, to je tako kad primiš gol s dva igrača više. A ni to isključenje možda nije postojalo - priča izbornik.

Goran Stanzl/Pixsell

Domagoj Duvnjak na ovom prvenstvu nije bio pravi. Vidjelo se to i na ovoj utakmici. U prvom dijelu bio je nevidljiv, no u drugi dio ušao je fantastično i sam vratio 'kauboje' u utakmicu. A onda je stao i sve je otišlo na stranu Poljaka.

- Prvo poluvrijeme nismo odigrali dobro. Prije svih ja nisam bio na nivou. Drugi dio smo bili čak i dobri, no nije bilo dovoljno. Bilo je prilika, neke nismo iskoristili, neke promašili...

No i takav Duvnjak bio je naš najbolji strijelac danas. Kao i Kopljar zabio je pet golova.

- Gdje smo izgubili utakmicu? Kada smo primili gol s dva igrača više.

Kao ni Goluža, ni Duvnjak nije želio procijeniti je li ovo neuspjeh.

- Preskočit ću to. Morat ćemo prespavati, nije pametno da sada procijenim je li ovo neuspjeh. Sada sam vruće glave.

U borbi od petog do osmog mjesta prvi protivnik nam je Njemačka s kojom igramo u petak.

- Nadam se da ćemo se dići i osvojiti to peto mjesto - zaključio je razočarani Duvnjak.