Komentari 40

Hrvatska razbila Nizozemce na startu kvalifikacija za EP '16.

8

Hrvatska je u Koprivnici otvorila kvalifkacije za Euro 2016. godine pobjedom protiv Nizozemske rezultatom 35-24. Sljedeću utakmicu igramo protiv Turske u nedjelju

Hrvatska rukometna reprezentacija uvjerljivom predstavom u Koprivnici započela je kvalifikacije za Euro 2016. godine. Hrvatska je pobijedila Nizozemsku 35-24.

Na okupljanje reprezentacije nisu došli Zlatko Horvat, Denis Buntić, Josip Valčić te za ovu akciju pozvani Sandro Obranović, a onda je zbog problema s očima reprezentaciju napustio i najbolji rukometaš svijeta, Domagoj Duvnjak.

No i bez njih Hrvatska nije imala problema s Nizozemcima. Mirko Alilović bio je sjajan na golu s 12 obrana, Ivan Čupić bio je najbolji strijelac sa šest golova.

Nakon pomalo nervoznog početka Hrvatske, naša prednost postepeno je rasla. Mirko Alilović u prvih 10 minuta imao je sedam obrana, a Hrvatska je na poluvrijeme otišla sa sedam golova prednosti (17-10).

U drugom dijelu Hrvatska se malo opustila, obrana više nije bila na visokoj razini i reagirao je hrvatski izbornik.

- U reprezentaciji neće igrati onaj tko ne igra obranu. A obrane u drugom dijelu nema! Ako smo se dogovorili da igramo obranu, onda igramo obranu - rekao je Slavko Goluža tijekom minute odmora u drugom dijelu.

Na kraju pobjeda 35-24 i miran ulazak u kvalifikacije za Euro. Hrvatska sljedeću utakmicu igra u nedjelju protiv Turske u Ankari.

Goluža: U Turskoj nas čeka pakao

Znali smo da smo favoriti, a od igrača sam tražio ozbiljnost. Vidi se da nam nedostaje uigranosti te da smo imali samo dva treninga. Ali vidio sam puno toga dobroga - rekao je Slaven Goluža i najavio Tursku.

- Znamo kakvi su, fanatici. Tamo nas čeka paklena atmosfera. Turci dosta ulažu u rukomet i to će biti drugačija utakmica. Rotacijom ćemo doći do svježine jer čeka nas dugačak put.