Komentari 2

Hrvatske rukometašice dobile Srbiju i osvojile umaški turnir

1

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija zaključila je, Croatia kup, pripremni turnir za EP u Umagu, pobjedom nad Srbijom 31-26 te tako osvojila prvo mjesto

Dvije pobjede i poraz bile su dovoljne hrvatskoj ženskoj rukometnoj reprezentaciji da osvoji pripremni turnir za nadolazeće Europsko prvenstvo Croatia kup u Umagu. Ključne su bodove izabranice Vladimira Canjuge upisale protiv Srbije pobjedom 31-26.

Hrvatice su pokazale snagu već od samog starta utakmice povevši 5-0, razliku koja je ostala jednaka i nakon prvih 30 (17-12), pa i nakon 60 minuta. Mogla je domaća prednost u prvom dijelu biti i puno veća jer je u 24. minuti bilo velikih "plus devet" (15-6), ali Srpkinje su uspjele vratiti pristojan zaostatak.

Iako je gostujuća reprezentacija u desetoj minuti drugog dijela došla na samo gol minusa (19-18), preokret se ipak nije dogodio. Ključnom se pokazala minuta odmora nakon koje Milanović-Litre, Penezić te Benko dižu prednost na 22-19. Do kraja su Hrvatice digle prednost na konačnih 31-26.

Miranda Tatari predvodila je Hrvatsku s osam golova, a golmanice Žderić i Grubišić prikupile su 18 obrana.

U drugoj utakmici dana Poljska je pobijedila Njemačku 33-24, pa je Hrvatska zbog pobjede u međusobnom omjeru uzela prvo mjesto. Dobra je to najava za Europsko prvenstvo što će se od 7. do 21. prosinca održati u Mađarskoj i Hrvatskoj.