Komentari 264

Najbolje Igre ikad: Probudili se, razbili Mađare i osvojili broncu!

29

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Mađarsku 33-26 u utakmici za brončanu medalju. Hrvatskoj je to peta medalja na Olimpijskim igrama u Londonu. Imamo 2 zlata, 1 srebro i 2 bronce

Rukometna reprezentacija donijela je Hrvatskoj novu olimpijsku medalju. U utakmici za broncu pobijedili su Mađarsku 33-26 i tako osvojili petu hrvatsku medalju u Londonu i treću olimpijsku u povijesti za hrvatski rukomet.

Nakon što su po tko zna koji put nastradali u polufinalu od Francuza, izabranici Slavka Goluže uspjeli su se probuditi u pravom trenutku i bez većih problema pobijediti oslabljene Mađare. Već nakon 12 minuta igre Laszlo Nagy imao je dvije minute isključenja, a njihov najbolji igrač na Olimpijskim igrama Czaszar teško se ozlijedio u polufinalu pa ga nije ni bilo u sastavu. Na odmor se otišlo s +5 za Hrvatsku 19-14.

Hrvatska je u prvom poluvremenu igrala na krilima Čupića s pet i Lackovića sa četiri gola. Ono što Hrvatska nije uspjela odraditi iz kontri i polukontri zabijali su Lacković, Duvnjak, Kopljar i Vori u organiziranom napadu i Hrvatska je ponovno izgledala kao u svim ostalim utakmicama na Olimpijskim igrama. Naravno, osim one polufinalne s Francuzima.

U drugom dijelu nastavili smo u jednakom tempu i prednost je Hrvatska bez problema održavala. Zvuči nevjerojatno, no Slavko Goluža ponovno se okrenuo provjerenim snagama pa je na lijevom vanjskom gotovo cijelu utakmicu odigrao Lacković, obrana nije lutala, lopta je putovala nezaustavljivo brzo i do čistih prilika smo dolazili lakoćom. Dokaz je to samo da je Goluža bio potpuno izgubljen u utakmici protiv Francuske te da ga je iskusni francuski izbornik nadmudrio u svim segmentima igre.

Kod Hrvatske najbolji su Ivan Čupić s osam, Blaženko Lacković sa sedam i Domagoj Duvnjak sa šest golova. Na golu vrlo dobar Mirko Alilović sa 13 obrana. Kod Mađara Harsany sedam, Nagy šest golova, te Fazekas sedam obrana.

Opraštaju se velikani?

Nažalost, Goluža je i ovaj put pokazao da ne vjeruje Ivanu Baliću, čovjeku koji ga je svojim ulascima u igru u polufinalu izvlačio da ne potone do sramotne razlike i kako se sada čini, Ivano je odigrao svoje posljednje utakmice za Hrvatsku. Vrlo vjerojatno odlazi i Venio Losert kojemu su ovo bile četvrte Olimpijske igre. Do Rija 2016. teško da će ostati i Igor Vori i Blaženko Lacković. Šteta, imali su veliku priliku oprostiti se novom zlatnom olimpijskom medaljom. Po to su došli, to su zaslužili, no lutanja hrvatskog izbornika u polufinalu do šanse za zlato odveli su Francuze. Eh, da je bilo samo malo više hrabrosti...