Komentari 64

Zagreb pao protiv Veszprema, Mađari slavili u krcatoj Areni

10

Rukometaši Zagreba izgubili su od Veszprema u punoj Areni Zagrebu 21-20. Nakon dvije uvodne pobjede protiv Kiela i Celja, Zagreb je u Ligi prvaka doživio prvi poraz

Zagreb je izgubio od Veszprema 21-20 u punoj Areni Zagreb u trećem kolu Lige prvaka. Zagreb je vodio gotovo cijelu utakmicu, u nekoliko navrata imao je po tri gola prednosti, no Mađari su se uporno vraćali da bi prelomili utakmicu u zadnjih 12 minuta zabivši šest golova, dok je Zagreb u tom razdoblju zabio tek dva. Nije se proslavio danski sudački par Gjeding - Hansen koji je u najmanju ruku sudio loše.

U sljedećem kolu Zagreb igra kod PSG-a.

Zagreb je dočekao viceprvaka Europe i osvajača SEHA lige nakon razbijanja Kiela u prvom kolu i gostujuće pobjede protiv Celja. Lani su u Areni redom padali Kiel, Metalurg, Meškov, PSG, La Rioja i Kolding. Protiv Veszprema su odlučile pogreške i slaba igra u zadnjih 10 minuta. Nakon čvrste utakmice u prvim minutama Zagreb je imao minimalnih 5-4. A onda je Momir Ilić dobio je crveni karton zbog starta nad Sandrom Obranovićem. Brutalno je ušao Srbin u igrača Zagreba, a morali su ga držati da se ne sukobi sa sucima. Zagreb je imao 7-4 i igrača više.

U 21. minuti Zagreb je poveo 10-7 uz sjajnu obranu. A kad obrana igra dobro... No Mađari se nisu dali. Pet minuta prije kraja Veszprem je stigao na samo gol zaostatka (10-9). Obrane su bile čvrste i s 10-9 se otišlo na odmor. Čvrsto se igralo i u nastavku.

Zagreb se nikako nije mogao odlijepiti od Veszprema. Nakon 10 minuta utakmice igrači Veselina Vujovića imali su 14-13. Na polovici drugog poluvremena Zagreb je vodio 16-14. No Veszprem se uporno vraćao. Sulić je radio dosta problema Zagrebovoj obrani, a Mađari su trpali iz sedmeraca. Stepančić je u 48. minuti zabio za plus tri Zagreba (18-15). No Mađari su se po tko zna koji put vratili. Umjesto tri gola prednosti, Veszprem se sedam minuta prije kraja vratio na 18-17 i imao je kontru za izjednačenje. Fantastični Filip Ivić nije dozvolio Mađarima povratak, a Pavlović je sjajnim udarcem ispod ruke zabio za 19-17.

Samo dva gola Zagreba u zadnjih 12 minuta

Mađari se vraćaju na 19-18 četiri minute prije kraja. Tu je Veselin Vujović izgubio strpljenje. Šušnja je morao van. Zagreb je imao ukupno 18 minuta isključenja! Mađari su zabili za 19-19 i čekala nas je prava drama.

Šebetić je zabio iz teške situacije za 20-19, a na semaforu je bilo manje od tri minute. No Mađari odmah vraćaju na 20-20 i u zadnjoj minuti imaju napad za vodstvo i pobjedu. Veszprem je zabio za 21-20, a Zagrebu je ostalo 40 sekundi za bod. Kovačeviću je ispala lopta iz ruke i to je bio kraj.