Komentari 123

'Božica' je 'šišmišima' slomila krila: Dvije asistencije Pašalića

8

Nisu se najbolje proveli 'šišmiši' na San Siru! Pašalićeva Atalanta 'slomila im je krila' i sa 4-1 ide na Mestallu, a naš je Mario dva puta asistirao. Na drugo je utakmici Olmov Leipzig srušio Spurse (1-0), a Dani nije igrao

Magična večer na San Siru! Moćna 'Božica' održala je nogometnu lekciju 'šišmišima' i sa velikih 4-1 odlazi braniti prednost na Mestallu! Naš je Mario Pašalić asistirao za dva gola Atalante koja je pokazala klasu protiv Valencije. Imat će Španjolci veoma težak posao u uzvratu, a prema onome što su večeras pokazali, skoro i nemoguć.

Atalanta iako nije igrala na svom stadionu, pokazala je u ovoj utakmici kako bi domaćini trebali igrati. Preuzeli su odgovornost od prve minute i krenuli po gol, a mogli su voditi od 8. No, naš je Mario Pašalić promašio čistu priliku. Bio je sam ispred Domenecha jer mu je Iličić dao odličnu loptu, pucao je, ali španjolski je golman odlično reagirao i spasio gol.

No, ništa nije mogao u 16. minuti kad je Gomez prošao po lijevoj strani i ubacio na peterac, a Gaya je zaboravio na Hateboera koji se lukavo ubacio i nogom gurnuo loptu kraj nemoćnog golmana 'šišmiša'. Imali su gosti priliku izjednačiti u 30. minuti, Ferran Torres je s lijeve strane lijepo izbjegao zaleđe i izbio sam pred Gollinija u teškoj poziciji, pucao silovito i pogodio stativu.

Champions League - Round of 16 First Leg - Atalanta v Valencia

Koštalo je to 'šišmiše' koji su tad imali posjed koji im je prepustila Atalanta, ali 'Božica' je odlično koristila kontranapade. U 42. minuti domaći su poveli s 2-0, a naš je Mario Pašalić asistirao za gol. Dodao je loptu Josipu Iličiću koji je prevario obranu i okrenuo se na slabiju, desnu nogu, te efektno zabio u rašlje za 2-0 na poluvremenu.

I u nastavku su u potpunosti dominantni bili domaći koji su mogli imati 3-0 već u 50. minuti, no ubačaj Papua Gomeza 'prošetao' je po tri metra, a nitko ga nije gurnuo u gol. No, naplatili su to u 57. minuti domaći kad je Freuler odličnim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Domenecha. 'Vagao' je Švicarac gostujuće stopere, dobro 'izvagao', izbacio se na lijevu nogu i krasno pogodio za 3-0.

Samo pet minuta kasnije opet je briljirao Mario Pašalić odličnom loptom na centru te je u prostor gurnuo Hateboera koji je projurio gostujućom obranom po desnoj strani i doslovno probio Domenecha. Suci u VAR sobi provjeravali su gol, ali zaključili su da je regularan jer igrač koji se vraćao iz zaleđa nije utjecao na igru.

Kako nisu mogli sami stvoriti priliku, Palomino se pobrinuo da 'šišmiši' dođu u izglednu šansu koju su na kraju iskoristili. Cheryshev je presreo jedno loše dodavanje stopera domaćih i pucao sa sedamnaest metara od gola te lijepo pogodio lijevi kut Gollinijeva gola. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a naš je Pašalić izašao iz igre u trećoj minuti sučeve nadoknade.

Leipzig izdominirao Tottenham: Bez Olma osvojio je London