Komentari 164

Čilić 'pomeo' Isnera u tri seta: Bio je to onaj dobri, stari Marin

1

Marin Čilić neugodno nas je iznenadio prvog četvrtfinalnog dana Davisova kupa, ali iskupio se dvjema pobjedama. U nedjelju je bio uvjerljiv protiv Isnera

Hrvatska teniska reprezentacija nikad nije okrenula zaostatak od 2-0 nakon prvog dana natjecanja u Davisovu kupu, ali to se promijenilo u Portlandu u američkoj saveznoj državi Oregon gdje smo gostovali kod Sjedinjenih Država.

Marin Čilić pobijedio je Johna Isnera 3-0 u setovima (7-6, 6-3, 6-4) i tako izjednačio ukupan rezultat na 2-2.

Pobjeda Čilića protiv as-majstora Isnera na kladionicama je vjerojatno bila zicer dana jer Marin je prethodno slavio u svih pet prethodnih mečeva, ali s Marinom se nikad ne zna. Ipak, bio je to onaj pravi Marin kakav je s kumom Dodigom sredio Bryane.

Prvi set ponudio je tek jednu break-loptu za Isnera koju nije iskoristio, a Marin je bio koncentriraniji u izjednačenom tie-breaku i s 11-9 poveo 1-0 u setovima. Isner je nakon toga pao na psihološkom planu i Čilić, nakon što je ispustio četiri šanse za obrat kod vodstva 2-1, radi break kod 4-3 i mirno koristi svoj servis za 2-0.

Isner se nije samo tako predavao u trećem setu u kojem su obojica držala servise sve do 4-4. Marin je tada ponovno napao i slomio Amerikanca te odservirao za veliku pobjedu.