Komentari 40

Cedevita slavila protiv Cibone, primitivan Walkerov ispad...

7

Cedevita je u u drugoj utakmici finala doigravanja u utorak kao gost u KC "Dražen Petrović" uvjerljivo svladala Cibonu 97-83 (32-25, 25-16, 24-19, 16-23)

Košarkaši Cedevite stigli su nadomak osvajanja trećeg uzastopnog naslova prvaka Hrvatske, oni su u drugoj utakmici finala doigravanja u utorak kao gosti u KC "Dražen Petrović" uvjerljivo svladali Cibonu 97-83 (32-25, 25-16, 24-19, 16-23) i tako poveli sa 2-0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Cedevita se vrlo rano odvojila na veliku prednost, već je tijekom druge četvrtine u nekoliko navrata imala po 14 koševa prednosti, da bi se na poluvrijeme otišlo s najvećih 16 razlike - 57-41.

Za razliku od prve utakmice u nedjelju, kada je neizvjesnost trajala do same završnice, u drugom dvoboju ozljedama oslabljena Cibona nije mogla pružiti jači otpor raspucanoj Cedeviti.

Nebojša Joksimović nije bio niti u Ciboninom zapisniku, Jasmin Hukić je bio na klupi, ali nije ulazio u igru, dok je Ante Žižić igrao usprkos bolovima u gležnju.

U trećoj četvrtini razlika se penjala sve do najvećih 29 (78-49) kada je uslijedilo opuštanje u gostujućem sastavu što je Cibona iskoristila za ublaživanje poraza na konačnih 14 razlike.

I dok je Cedevita mirno privodila utakmicu kraju, za glupost se pobrinuo Henry Walker koji je primitivnim ispadom nasrnuo na Nika Slavicu. Suci su ga isključili.

James White s 19, Jacob Pullen s 15 i Miro Bilan s 14 koševa predvodili su Cedevitu, dok je Ivan Siriščević sa 25 koševa bio najefikasniji kod Cibone.

Treća utakmica igrat će se u petak (20 sati) u Domu sportova, a Cedevita će u slučaju pobjede osigurati naslov prvaka.