Komentari 4

Cibona u dramatičnoj završnici izgubila susret kod Mega Leksa

U posljednjem napadu domaćih njihov najbolji igrač Ognjen Jaramaz pogodio je polaganje za 81-79 da bi Cibona u svojoj posljednjoj akciji na utakmici išla na tricu za pobjedu, ali Paolo Marinelli nije bio precizan

Košarkaši Cibone u susretu su 2. kola skupine D FIBA-ine Lige prvaka pretrpjela drugi poraz izgubivši u Sremskoj Mitrovici od Mega Leksa sa 79-81 (29-17, 14-22, 17-23, 19-19).

Cibona je odlično otvorila utakmicu i na krilima Ante Tonija Žižića početkom druge četvrtine povela sa 32-17. Nažalost, kada je Žižić zbog odmora preselio na klupu domaći sastav je već do poluvremena uhvatio rezultatski priključak da bi krajem treće četvrtine stigao i do prvog vodstva.

Iako je dvije i pol minute prije kraja bilo 79-72 za Mega Leks Cibona je stigla do mogućnosti za pobjedu. Nažalost, 45 sekundi prije kraja Željko Šakić pogodio je samo jedno od dva slobodna bacanja i tako uspio poravnati na 79-79 umjesto da donese prednost Ciboni. U posljednjem napadu domaćih njihov najbolji igrač Ognjen Jaramaz pogodio je polaganje za 81-79 da bi Cibona u svojoj posljednjoj akciji na utakmici išla na tricu za pobjedu, ali Paolo Marinelli nije bio precizan.

Žižić s 23 i Šakić s 21 košem bili su najbolji kod Cibone, a Jaramaz sa 22 ubačaja kod Mega Leksa.

U 3. kolu za tjedan dana Cibona će ugostiti talijanski Sidigas iz Avellina.