Komentari 9

Cibosi nakon 50 minuta slavili u Skoplju uz 37 poena Žižića!

1

Ante Žižić odigrao je utakmicu karijere u Skoplju. Poveo je Cibonu do pobjede 89-85 nakon dva produžetka u četvrtom kolu ABA lige. Imao je centar cibosa 37 poena i 20 skokova

Košarkaši Cibone u susretu su 4. kola regionalne ABA lige pobijedili kao gosti MZT u Skoplju 89-85 (17-13, 17-25, 22-18, 16-16; 10-10, 7-3) nakon dva produžetka.

Izvanrednu utakmicu odigrao je Ante Toni Žižić s 37 koševa i 20 skokova, 16 poena dodao je Elijah Johnson, a 15 Željko Šakić, dok su kod MZT-a najefikasniji bili Uroš Lučić sa 18 i Xavier Thames sa 17 poena.

U utakmici punoj preokreta, Cibona je povela 15-5, ali je sredinom treće četvrtine i gubila 13 razlike (40-53), obje su momčadi imale po nekoliko prilika za pobjedu. Domaći su manje od dvije minute prije isteka četvrte četvrtine imali sedam poena prednosti (70-63), ali Cibona je uspjela preko Žižića stići do izjednačenja. U posljednjem napadu domaćih mladi centar Cibone blokirao je Kloofa na ulazu pa se otišlo u dodatnih pet minuta.

Cibona je bolje otvorila prvi produžetak i povela 81-76 dvije minute prije isteka vremena. Sinovec i Lučić uzvratili su s dvije trice kojima su doveli MZT u vodstvo 82-81 48 sekundi prije kraja. Rozić je potom pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 82-82, a oba sastava propustila su svoj posljednji napad. Cibona je imala 20 sekundi kako bi organizirala napad za pobjedu, ali Šakić se spetljao i nije niti uputio šut ka obruču.

Svoju briljantnu partiju Žižić je zaokružio postigavši posljednjih pet poena na utakmici. Prvo je zabio uz dodatno slobodno bacanje za 87-85 dvije minute prije kraja, a pobjedu je potvrdio zakucavanjem 2,6 sekundi prije isteka vremena za konačnih 89-85.

Nakon četiri kola Cibona ima tri pobjede i jedan poraz, a MZT četiri poraza.