Komentari 21

Čilić express: Sredio Ukrajinca za 99 minuta i prošao u 3. kolo

5

Čilić je pomeo Stahovskog 6-1, 6-2, 6-3 za 99 minuta te izborio treće kolo US Opena protiv starog dužnika Jacka Socka, Amerikanca koji ga je nedavno dobio u Davis Cupu...

Marin Čilić u osmom nastupu na US Openu sedmi je put stigao najmanje do trećeg kola. Međugorac je izbacio Ukrajinca Sergija Stahovskog 6-1, 6-2, 6-3 za 99 minuta te izborio treće kolo protiv starog dužnika Jacka Socka.

- Samopouzdnje mi je jako visoko. Iza mene je sjajno ljeto, dobro igram i postižem odlične rezultate. Uvijek mi je zadovoljstvo igrati ovdje, sjetiti se svega lijepoga što se zbilo prije dvije godine - izjavio je Marin nakon pobjede.

Pet od pet

Bio je to peti dvoboj Čilića i Ukrajinca te peta Marinova pobjeda. Prva dva seta bili su preslika jedan drugoga. U prvom se Stahovskij nije dugo držao u ravnoteži. Nakon 1-1 Marin je nanizao pet gemova i osvojio prvu dionicu.

U drugom setu je Ukrajinac uspio držati korak do 2-2, a onda je opet najbolji hrvatski tenisač ušao u seriju od četiri gema za prednost od dva seta.

Jedino je treći set ponudio nešto više neizvjesnosti i drugu 'break-loptu' do koje je Stahovskij stigao pri vodstvu 3-2. No, kad je uspješno riješio taj problem, Čilić je novim nizom od četiri gema zgotovio meč i izborio prolaz u 3. kolo.

Šok u parovima: Dodig i Melo ispali

Veliko iznenađenje priredili su Amerikanci Nicholas Monroe i Donald Young koji su izbacili dvostruke polufinaliste US Opena i jedan od najboljih parova, Ivana Dodiga i Marcela Mela. Amerikanci su bili bolji od hrvatsko-brazilske kombinacije u prvom kolu US Opena 7-5, 7-6.

Novi trener, novi stil igre

Neki kažu da vide promjene u njegovoj igri.

Za to bi trebao biti zaslužan novi trener Jonas Björkaman.

- Radili smo na mojoj igri na mreži. Napredujem iz dana u dan, ali trebat će još vremena da to sjedne. Uživam na terenu, to je važno - zaključio je Čilić kojeg u borbi za osminu finala čeka Jack Sock, Amerikanac koji ga je nedavno pobijedio u Davis Cupu u Portlandu nakon što je Marin imao prednost od dva seta.

US Open je idealno mjesto da Čilić uzvrati Socku za taj bolan poraz koji u konačnici nije uspio naštetiti hrvatskoj reprezentaciji, jer su Čilić, Dodig i Ćorić izrežirali veliki povratak nakon izgubljena prva dva meča i preko reprezentacije SAD-a stigli do polufinala Davis Cupa u kojem će za dva tjedna ugostiti Francusku u Zadru.