Komentari 29

Čilić i Dodig uvjerljivo za 2. kolo ATP-a u Rotterdamu

Marin Čilić je bio bolji nakon dva seta 7-6 (5), 6-4 protiv Denisa Istomina dok je Ivan Dodig pobijedio Benoita Pairea 6-3, 7-6 (4). Mogli bi se sresti u četvrtfinalu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Rotterdamu nakon što je u 1. kolu sa 7-6 (5), 6-4 svladao Uzbekistanca Denisa Istomina. Do sedme pobjede u osmom međusobnom dvoboju protiv Istomina Čilić je stigao nakon sat i 36 minuta igre.

U prvom setu niti jedan igrač nije stigao niti do prilike za "break", a kamoli do oduzimanja suparnikova servisa, pa je o pobjedniku odlučivao "tie-break". U odlučujućoj igri nastavila se dominacija servera sve do rezultata 6-5 za Čilića kada je naš prvi reket uspio osvojiti poen na Istominov početni udarac i riješiti prvi set u svoju korist.

Drugi set ponudio je mnogo bolju Čilićevu igru na reternu, no iskoristio je samo jednu od sedam "break-lopti". Nakon što je propustio dvije prilike za "break" u četvrtoj i još četiri u osmoj igri, Čilić je realizirao prvu u desetoj igri drugog seta, a to je ujedno bila i meč-lopta.

U 2. kolu Čilić, koji je postavljen za drugog nositelja u Rotterdamu, igrat će protiv pobjednika susreta između Talijana Andreasa Seppija i Luksemburžanina Gillesa Mullera.

Ranije u ponedjeljak uspješan je bio i Ivan Dodig koji je bio bolji od Francuza Benoita Pairea sa 6-3, 7-6 (4) poslije sat i pol igre. Ovo je bio njihov drugi međusobni susret i prva pobjeda našeg tenisača kojeg u drugom kolu čeka bolji iz ogleda između Nijemca Philippa Kolschreibera i još jednog Francuza Juliena Benneteaua.

Ukoliko obojica budu uspješni i u 2. kolu Čilić i Dodig će se sastati međusobno u četvrtfinalu. Kasnije večeras svoj susret 1. kola u Rotterdamu igrat će i Borna Ćorić koji za protivnika ima Nizozemca Thiema de Bakkera.