Komentari 53

City i Arsenal remizirali, West Ham neće vidjeti Ligu prvaka

1

Borba za drugo, treće i četvrto mjesto u Premiershipu ostaje otvorena nakon nedjeljnih utakmica, ali iz nje je otpao West Ham nakon što su Manchester City i Arsenal odigrali 2-2

U velikom derbiju predzadnjega kola Engleske lige Manchester City i Arsenal odigrali 2-2, dok je Liverpool svladao Watford 2-0.

Domaćini su poveli već u osmoj minuti preko Sergia Agüera, a izjednačio je Olivier Giroud samo dvije minute kasnije. City je opet u vodstvo doveo Kevin de Bruyne (52'), a Alexis Sánchez u 68. minuti postavio je konačnih 2-2.

Na Etihadu u dobroj utakmici nije bilo pobjednika pa je Arsenal zadržao treće mjesto i tri boda prednosti u odnosu na City. U posljednjem kolu "topnici" dočekuju otpisanu Aston Villu, dok City gostuje kod Swanseaja.

Ovim ishodom Manchester United dobio je šansu da dođe na četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, a od nje se praktički oprostio West Ham jer zaostaje za "građanima" šest bodova, ima dvije utakmice do kraja, ali i 16 golova lošiju gol-razliku, koja se prva gleda u slučaju jednakog broja bodova dviju momčadi.

Liverpool je nakon ulaska u finale Europske lige pred svojim navijačima proslavio taj uspjeh novom pobjedom, ovaj put protiv Watforda 2-0. Strijelci za "redse" bili su Joe Allen u 35. te Roberto Firmino u 76. minuti. Dejan Lovren nije bio u konkurenciji za nastup.