Komentari 296

Dva koraka bliže snu: Petković i Oršić za miran put na sjever

11

Nakon prvih 90 minuta Dinamo je jako blizu Ligi prvaka. S 2-0 slavio je protiv norveškog Rosenborga pred 24 tisuće gledatelja i za šest dana u Trondheimu imat će priliku potvrditi ulazak u skupinu

Nogometaši Dinama stvorili su dva pogotka prednosti u prvoj utakmici doigravanja za Ligu prvaka, pobijedivši pred 24.000 navijača na Maksimiru norveški Rosenborg s 2-0 (2-0).

Vodeći pogodak za Dinamo već u 8. minuti postigao je Bruno Petković iz kaznenog udarca kojega je sam izborio. U 28. minuti hrvatski je prvak poveo 2-0, kad je nakon dugačkog ispucavanja Dominika Livakovića Mislav Oršić izbio pred norveškog vratara i poslao mu loptu kroz noge.

Dinamo i Rosenborg u prvoj utakmici doigravanja za ulazak u Ligu prvaka

Osim toga Dinamo je imao još nekoliko dobrih prilika, a najizglednije su propustili kapetan Arijan Ademi i Nikola Moro. I Norvežani su nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, ali je Livaković ostao nesavladan.

Uzvrat u Trondheimu na rasporedu je u utorak, 27. kolovoza, a dvoboj na stadionu Lerkendal započet će u 21 sat. Ne izgubi li s tri pogotka razlike, Dinamo će se 29. kolovoza (18 sati) u Monte Carlu naći u trećoj jakosnoj skupini ždrijeba skupina Lige prvaka.

U slučaju uvjerljivog poraza hrvatski prvak će 30. kolovoza (13 sati) biti u ždrijebu skupina Europske lige, natjecanja u kojem je prošle sezone dočekao proljeće i tijesno ispao u osmini finala od lisabonske Benfice.