Komentari 20

Dočekali smo i to čudo: Steph Curry nije uspio zabiti tricu

1

Golden State Warriorsi izgubili su 20 razlike od LA Lakersa, a Steph Curry zabio je tek 13 koševa uz katastrofalan šut. Za tri poena gađao je 0-10 i po prvi put nakon 157 utakmica završio susret bez zabijene trice

Nevjerojatna je noć iza Stepha Curryja, jednog od najboljih šutera u povijesti NBA lige. Najbolji igrač Golden Statea sinoć je protiv LA Lakersa imao šut 0-10 za tri poena čime je prekinuo svoj nevjerojatan niz. Naime, Curry je prvi put nakon 157 utakmica u nizu završio utakmicu bez postignute trice. Njegov niz najduži je u povijesti NBA-a i proći će podosta vremena da bi ga netko 'skinuo'.

Iako u momčadi imaju još dvije superzvijezde, grozna šuterska noć Curryja odvela je Warriorse u težak poraz od Lakersa 117-97. Curry je susret završio s 13 koševa i 11 asistencija, Durant je zabio 27, a Thompson tek 10. Kod raspoloženih Lakersa Lou Williams i Julius Randle zabili su po 20, Russell 17... Ivica Zubac igrao je tek 48 sekundi i u tom vremenu ostao na nuli.

Brooklyn Netsi izgubili su od Charlotte Hornetsa 99-95, a naš Bojan Bogdanović startao je u prvoj petorci i za 33 minute na parketu zabio 14 koševa te imao četiri skoka i jednu asistenciju. Justin Hamilton na parketu je proveo 20 minuta te zabio devet uz četiri skoka.

Od ostalih utakmica valja izdvojiti pobjedu Sunsa protiv New Orleansa 112-111 nakon produžetaka. Dragan Bender nije nastupio za Sunse.

Vatreno je bilo i u Chicagu. Bullsima su u goste došli njihovi bivši igrači, Joakim Noah i Derrick Rose s New Yorkom. Obojica su bili vrlo dobri u pobjedi Knicksa 117-104. Noah je zabio 16 uz 9 skokova, a Rose 15 te imao 11 asistencija i sedam skokova. Najbolji kod Knicksa Porzingis s 27 te Carmelo Anthony 25 koševa. Kod Bullsa Wade je utrpao 35, dobro ga je pratio Butler s 26, a dvocifrenu trojku zaokružio je Nikola Mirotić s 14 koševa.

Brooklyn - Charlotte 95-99
LA Lakers - Golden State 117-97
New Orleans - Phoenix 111-112 - produžetak
Dallas - Portland 95-105
Toronto - Miami 96-87
Washington - Atlanta 95-92
Utah - San Antonio 86-100
Chicago - New York 104-117