Komentari 39

Dudu je zabio, ali nije pomoglo: Sevilla u trećem finalu u nizu!

9

Sevilla je izbacila ukrajinski Šahtar za finale Europske lige protiv Liverpoola. Španjolci su slavili 3-1, a jedini gol za Ukrajince zabio je naš Eduardo

Sevilla je pobijedila Šahtar 3-1 te izborila treći uzastopni finale Europske lige.

Španjolci su slavili u posljednja dva finala i jedini su klub koji je u finalima Europske lige tri godine u nizu.

Sevilla je izbacila ukrajinski klub koji je posljednji pobjednika Kupa Uefe (Europska liga igra se od 2009. godine), a kojem nije pomoglo ni sjajno izdanje Eduarda.

Zabio je hrvatski Brazilac za 1-1, ali Sevilla je sve riješila u prvih 15 minuta drugog poluvremena.

Srna je igrao cijelu utakmicu, a Eduardo je izašao šest minuta prije kraja.

Sevilla kao Bayern

Niti jedna europska momčad nije osvojila cijenjeno europsko natjecanje tri godine u nizu od Bayernovog trijumfa u Kupu prvaka u sezoni 1975./1976.

Španjolski klub izjednačit će ovaj rekord ako u finalu bude bolji od Liverpoola koji je u drugoj utakmici izbacio Villarreal i tako spriječio španjolska finala u Europskoj ligi i Ligi prvaka.

Katastrofalna pogreška

Sve je krenulo jako loše za Šahtar. Katastrofalna pogreška Mališeva kojem je kao zadnjem igraču lopta prošla ispod noge.

Takve kikseve Sevilla ne prašta.

Gameiro je zabio za 1-0 u 9. minuti. No Šahtar malo po malo preuzima kontrolu. Gosti su u prvom dijelu imali gotovo 60 posto loptu u nogama, a sve opasnije situacije uglavnom su bile pred golom Seville.

Dudu!

Ukrajinci su za bolju igru nagrađeni pred kraj prvog dijela.

Majstorsko proigravanje Marlosa, Eduardo na vrijeme ulazi iza obrane Seville i zabija za 1-1. Treći gol hrvatskog Brazilca u posljednjih osam utakmica.

No Šahtar je trebao još jedan i za to je imao cijelo drugo poluvrijeme.

Sevillin "blitzkrieg" u 15 minuta

Dok su ukrajinski nogometaši još bili glavama u svlačionici, Gameiro nastavlja trpati.

Nisu prošle ni dvije minute i Sevilla je povela 2-1. Sjajno je utrčao Gameiro, prošao je golmana Šahtara i zabio za novo vodstvo Seville. Šahtar se raspao u nastavku.

Mariano Ferreira zabio je za 3-1 u 59. minuti i pred Ukrajincima je bila gotovo nemoguća misija. Trebali su zabiti dvaput i ne primiti više ni jedan gol kako bi prošli u finale.

Imao je Eduardo sjajnu šansu vratiti Šahtar u igru, ali nije pogodio.