Komentari 9

Dvojica Hrvata nastupila su za Bayern, PSG razbio Leicester

1

Dejan Lovren morao je prepustiti kapetansku traku Jamesu Milneru u pobjedi Liverpoola nad Milanom 2-0. Bayern je bio uvjerljiv protiv Intera (4-1), baš kao i PSG protiv Leicestera (4-0)

Subotnji kasnovečernji program Međunarodnog kupa prvaka u SAD-u ponudio je tri utakmice renomiranih protivnika. Bayern je svladao Inter 4-1, Liverpool je bio bolji od Milana 2-0, a Paris Saint-Germain uvjerljivo je nadvisio Leicester 4-0.

Prvo ime Bavaraca u pobjedi nad "nerazzurrima" u Charlotteu bio je domaći dečko, Amerikanac Julian Green (21) koji je zabio hat-trick. Jedan gol dodao je Franck Ribéry, a počasni gol u samoj završnici za milanski je sastav zabio Mauro Icardi.

Trener Bayerna Carlo Ancelotti dao je priliku obojici Hrvata u sastavu Bayerna na američkoj turneji. Veznjak Fabian Benko (18) asistirao je za gol Ribéryja i igrao do 74. minute, a minutu poslije u igru je ušao njegov vršnjak, napadač Mario Crnički.

Liverpool je u Santa Clari s kombiniranim sastavom svladao Milan 2-0 golovima Belgijca Divocka Origija, koji je zabio u prvoj utakmici sezone, te Brazilca Roberta Firmina sredinom drugog poluvremena.

Hrvatski stoper Dejan Lovren igrao je za "redse" do 75. minute, ali ovaj put kapetan nije bio on, nego prvi kapetan Jordan Henderson. Gotovo će sigurno takva hijerarhija ostati i kad krene nova sezona na Otoku.

Engleski prvak Leicester nije se dobro proveo u utakmici protiv šampiona Francuske PSG-a u Carsonu. Emeryjeva momčad slavila je protiv Ranierijeve 4-0 golovima Edinsona Cavanija, Nanitama Ikonea, Lucasa Moure i Odsonnea Edouarda.